• انتشار: 25 مارس 2020
  • ساعت: 16:19
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 42889
پرینت

دومین بیمار مبتلا به کرونا در کشور جان داد/ آمار مبتلایان به ۸۰ نفر رسیده است

تا کنون ۷۴ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان ثبت شده که تنها ۵۳ مورد آن مربوط به ولایت هرات است.

وزارت صحت عامه چهارشنبه ۲۵ مارس تایید کرد، دومین بیمار کوید ۱۹ در ولایت هرات جان باخت.

این وزارت اضافه کرد، فرد فوت شده یک خانم ۴۵ ساله است که در شفاخانه کوید ۱۹ در شیدایی ولایت هرات بستری بود و سابقه سفر به ایران را نداشت.

وزارت صحت عامه روز گذشته نیز گفته بود اولین مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در ولایت بلخ در شمال کشور ثبت شد.

براساس معلومات این وزارت، تا کنون ۷۴ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان ثبت شده که تنها ۵۳ مورد آن مربوط به ولایت هرات است.

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه سه شنبه ۲۴ مارس در نشست خبری در کابل گفت، وضعیت ولایت هرات جدی است و باید «قیود روزگردی» در این ولایت اجرا شود.

در همین حال، مقام های ولایت هرات اعلام کردند، سر از امروز چهارشنبه «قیود روزگردی» در این ولایت اجرا شده است. ولایت هرات هم مرز با ایران یکی از آسیب پذیرترین ولایت های افغانستان در بخش شیوع ویروس کرونا است.

از سوی دیگر، فیروزالدین فیروز، گفته است، براساس پیش بینی سازمان جهانی بهداشت، احتمال دارد ۱۶ میلیون جمعیت افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شوند و ۱۱۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان دهند.

فیروز ادامه داد، براساس پیش بینی سازمان جهانی بهداشت، ممکن است از ۱۶ میلیون جمعیت افغانستان مبتلا به کرونا، هشت میلیون آن علایم کرونا داشته باشند و از این میان ۷۰۰ هزار نفر آن نیاز دارند به شفاخانه ها مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.