• انتشار: 19 مارس 2018
  • ساعت: 20:01
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27238
پرینت

دولت وزیری گزارش فعالیت های یک ساله وزارت دفاع ملی را ارائه کرد

وزارت دفاع ملی امروز در یک کنفرانس خبری از کارکردهای یک ساله این وزارت و نیروهایش طی سال جاری خورشیدی سخن گفت.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی امروز (دوشنبه) گزارشی از فعالیت های این وزارت در جریان سال جاری خورشیدی که به پایان رسیده ارائه کرد.

آقای وزیری گفت که در جریان سال جاری به طور مجموع ۹۲۶ عملیات پلان شده، ۳۶۶۳ عملیات قطعات کماندو، ۶۱۷۳۱ پرواز برای حمایت نیروهای زمینی، ۴۶۳۱ ضربه هوایی و ۲۰۹ عملیات شبانه اجرا شده است.

وی افزود که در نتیجه این عملیات ها هزاران تن از هراس افکنان کشته شده، ۱۰۸۴۴ دیگرشان زخمی و ۲۰۶۸ تن دیگر دستگیر شدند.

آقای وزیری علاوه کرد که طی سال جاری ۳۷۵ تن از فرماندهان محلی گروه طالبان و ۷۲ فرمانده گروه تروریستی داعش کشته شدند. او آمار کلی تلفات گروه داعش را ۲۲۵۰ تن اعلام کرد.

وی همچنین افزود که در نتیجه این عملیات همچنین به طور مجموع ۷۸۱ عراده موتر، ۱۴۱۱ موترسایکل، ۱۴۸۱۸ کیلوگرم مواد انفجاری، ۵۱ واسکت زرهی، ۸۸۳۸ کیلو مواد مخدر، ۱۹۴ میل اسلحه ثقیل، ۱۴۷۰ میل سلاح خفیف و ۱۷۹ دستگاه مخابره بدست نیروهای امنیتی افتاد و ۱۳۶۴۲ حلقه ماین نیز کشف و خنثی گردید.

سخنگوی وزارت دفاع ملی در رابطه به ارتقا و تقویت نیروهای اردوی ملی در سال ۱۳۹۶ از ارتقای فرقه عملیات های خاص به قول اردوی عملیات های خاص، ارتقای قطعه خاص به لوای خاص، انتقال قوای سرحدی به وزارت دفاع ملی و انتقال پولیس نظم عامه به وزارت دفاع ملی سخن گفت.

وی گفت در بخش اکمالات، بیش از ۱۰۰۰ هاموی و زرهپوش های جدید در جریان سال ۱۳۹۶ از جانب کشورهای تمویل کننده به اردوی ملی کمک شده و ۸ بال هلیکوپتر بلک هاک از سوی ایالات متحده امریکا به اردوی ملی تحویل داده شد.

آقای وزیری علاوه کرد که در این سال ۲۰۵۹  تن در اکادمی ملی نظامی، اکادمی افسران و کورس های افسران در داخل و بیرون از کشور آموزش دیده و به قطعات اردو تقسیم شده اند. همچنین ۱۳۴۶ تن به آکادمی های نظامی و اکادمی افسران جوان جذب شده و در حال حاضر ۵۸۳۴ نفر در داخل کشور و ۸۰۷ تن در خارج از کشور در حال فراگیری تعلیمات نظامی هستند.

تورنجنرال وزیری از فعالیت های وزارت دفاع ملی در زمینه مبارزه با فساد اداری گفت که در جریان سال ۱۳۹۶ جمعاً ۷۳ دوسیه جرایم اختلاس، سوء استفاده از صلاحیت های وظیفه ای، تزویر اسناد، رشوه شامل حال ۱۶۴ تن به شمول افسران بلند رتبه تا سربازان، تحت بررسی قرار گرفته و از آن میان ۳۷ دوسیه به دادستانی مرکز عدلی و قضایی جرایم سنگین، و سایر دادستانی های مبارزه با جرایم فساد اداری فرستاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.