امنیت و جرایم

دولت هویت تروریستان اعدام شده را اعلام کرد

 

چهار تن از این شش تروریست وابسته به شورشیان طالبان، یک تن وابسته به شبکه تروریستی حقانی و یک تن دیگر وابسته به شبکه تروریستی القاعده بود.

این شش تروریست در حالی از سوی دولت اعدام می شوند که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور پس از رویداد حمله انتحاری مرگبار به ریاست دهم امنیت ملی (ریاست امنیت رجال برجسته) اعلام کرد که پروسه اعدام تروریستانی که به مرگ محکوم شده اند را آغاز خواهد کرد.

هویت این شش تروریست به شرح زیر اعلام شده است:

  • آغا خان مشهور به عبدالرحمان عضو شبکه تروریستی القاعده. عبدالرحمان در ترور عبدالله لغمانی معاون امنیت ملی و حمله به حمیدالله رئیس امنیت ملی ولایت لغمان گناه کار شناخته شد. هر دو مقام در حملات عبدالرحمان کشته شدند.
  • حمیدالله عضو گروه طالبان که در ترور برهان الدین ربانی رئیس پیشین شورای عالی صلح گناهکار شناخته شد.
  • محمد اسمعیل عضو شبکه تروریستی حقانی که در جریان حمله به فروشگاه فاینست در منطقه وزیر اکبر خان کابل دخیل بود. در این حمله شماری از غیرنظامیان کشته و یا زخمی شدند.
  • حجت الله عضو گروه طالبان که در بمب گذاری در یک اتوبوس در ولسوالی پغمان ولایت کابل گناه کار شناخته شد. در این رویداد، ۹ غیر نظامی کشته و شماری دیگر نیز زخمی شدند.
  • محمد عثمان عضو گروه طالبان که در ماین گذاری در ولسوالی خیرکوت ولایت پکتیکا گناه کار شناخته شد. در این رویداد هفت تن از نیروهای پولیس جان باختند.
  • اکمل عضو گروه طالبان، که در حمله به شفاخانه نظامی داوود خان در کابل دست داشت و گناه کار شناخته شد. در این رویداد ۴ نیروی امنیتی کشته و ۲۲ تن دیگر زخمی شدند.

لازم به ذکر است که برخی از این حملات حتی به ۷ سال قبل باز می گردد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا