• انتشار: 11 آگوست 2020
  • ساعت: 18:08
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 47021
پرینت

دولت هزینه حفاظت از رجال برجسته را به نصف کاهش می دهد

کابینه به نهادهای مربوطه وظیفه داد برای صرفه‌جویی و نصف‌شدن مصارف رجال برجسته و تجدید نظر روی سند تقنینی توزیع موترهای زرهی کار کند.

 دولت قصد دارد هزینه تأمین امنیت و مصارف «رجال برجسته» کشور را به نصف کاهش دهد.

سالانه برای تأمین امنیت رجال برجسته کشور به گفته‌ی امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری، چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون افغانی هزینه‌ می‌شود.

کابینه به نهادهای مربوطه وظیفه داد برای صرفه‌جویی و نصف‌شدن مصارف رجال برجسته و تجدید نظر روی سند تقنینی توزیع موترهای زرهی کار کند.

نشست کابینه روز دوشنبه، بیستم اسد، به ریاست محمداشرف غنی، رییس جمهور برگزار شد.

همین پنج روز پیش بود که معاون اول ریاست جمهوری در یک یادداشت فیس‌بوکی هزینه سالانه تأمین امنیت رجال برجسته را همگانی کرد.

امرالله صالح گفت دولت سالانه چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون افغانی را برای حفاظت و تأمین امنیت رجال برجسته‌ای هزینه می‌کند که برخی از آنها نصف عمرشان را در تضعیف نظام گذرانده اند.

صالح هزینه‌ی حفاظت از رجال برجسته را «ارقام نجومی» توصیف کرد و همگان را به بحث درباره آن دعوت کرده است.

معاون اول ریاست جمهوری این سخنان را در واکنش به انتقادها از هزینه لویه‌جرگه مشورتی صلح مطرح کرده بود. این لویه‌جرگه در هفدهم تا نزدهم اسد امسال برگزار شد. حکومت برای برگزاری آن ۳۳۰ میلیون افغانی بودجه در نظر گرفته بود.

اختصاص این مقدار بودجه با انتقادهای زیادی همراه شده بود.

با این حال، در نشست روز گذشته کابینه تصمیم گرفته شده است که نهادهای مربوط گزارشی را درباره مصرف این لویه‌جرگه ترتیب و با مردم در میان بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.