• انتشار: 23 نوامبر 2015
  • ساعت: 16:44
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4575
پرینت

دولت می خواهد چوکات پولیس محلی را منحل کند

مقام های حکومت وحدت ملی می گویند، بررسی های دولت نشان می دهد که پولیس محلی تنها در چوکات وزارت امور داخله موثریت دارد و روند تنظیم این نیروها در چوکات این وزارت در حال تطبیق است.

ریاست جمهوری در خبرنامه ای که منتشر کرده، گفته منحل در مطابقت با میکانیزم که اخیراً ترتیب شده، در حال تطبیق می باشد.

در خبرنامه امده است، دلیل اینکه دولت از ملیشه سازی جلوگیری می کند، مخالفت شدید مردم با آن و تجارب تلخ گذشته می باشد که آنها در افزایش ناامنی، ایجاد فضای آزار و اذیت شهروندان و تضعیف حاکمیت قانون نقش داشته و در دراز مدت باعث ناامنی های بیشتر می شود.

مقام های دولتی می گویند به خاطر مبارزه با گروه های تروریستی همواره تلاش کرده و اخیراً در چند ولسوالی ننگرهار، که تهدید گروه داعش بروز کرده بود، نیروهای امنیتی چندین عملیات موفقانه را انجام داده است.

آنان می گویند که در نتیجه این عملیات ها رهبران و تعداد زیادی افراد وابسته ی گروه های تروریستی از بین برده شده اند و تا زمان محو کامل آنها، عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ادامه خواهد یافت.

به نقل از خبرنامه، دولت یکبار دیگر شماری از فرماندهان سابق و آنانی را که خواهان تداوم روند ملیشه سازی اند، ترغیب می کند تا مردم و به خصوص افراد وابسته شانرا تشویق کنند که به صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بپیوندند.

مقام های دولتی می گویند موثرترین طریقه تامین امنیت و دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور، پیوستن به صفوف قوای مسلح کشور و تقویت آن می باشد.

گفتنی است که از سه پیش به دین سو، ظاهر قدیر معاون اول مجلس نمایندگان برای مبارزه با داعش و سایر گروه های تروریستی به ننگرهار رفته بود.

وی گفته است که برای مبارزه با تروریسم تا جان دارد مبارزه می کند و سلاح می خرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.