• انتشار: 30 می 2016
  • ساعت: 10:50
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9878
پرینت
جنبش روشنایی:

اگر دولت دست از لجاجت برندارد، دست به نافرمانی های مدنی می زنیم

جنبش روشنایی که توسط شورای عالی مردمی اداره می شود در اطلاعیه شماره ۱۶ خود نوشته است که اگر دولت دست از لجاجت برندارد، دست به نافرمانی های مدنی می زنیم.

 

در این اعلامیه به دولت هشدار داده شده است که “هرگاه حکومت دست از لجاجت برندارد و به خواست مردم تن در ندهد، شورای عالی مردمی از هواداران جنبش روشنایی و همه عدالتخواهان کشور، در کابل و ولایات تقاضا خواهد کرد تا دست به نافرمانی های مدنی نامحدود بزنند.”

در اعلامیه امده است، “نافرمانی مدنی اگرچه مصادیق فراوان دارد؛ اما یکی از مصادیق روشن آن، نپرداختن پول صرفیه برق، به شرکت خیانت پیشه برشنا خواهد بود.”

در این اعلامیه همچنین با انزجار و نفرت گفته شده است که دولت توسط برخی از عمال خود دست به کارهای نفاق افکنانه زده است و می خواهد بین اقوام تفرقه افکنی کند.

آنان می گویند، “عمال حکومت در آخرین تلاش نفاق افکنانه شان از بروکسل، با ترفند متفاوت تر گزارشی را در اختیار بعضی از رسانه ها گذاشته اند که گویا برخی از رقبای سیاسی و درون قومی رییس جمهوری می خواهند از طریق جنبش، حکومت را به چالش بکشانند.”

روز گذشته برخی از رسانه ها گزارشی را منتشر کردند که هزینه های تمویل تظاهرات جنبش روشنایی توسط حامد کرزی رییس جمهوری پییشن پرداخت می شود.

شورای عالی مردمی، این عمل را تقبیح کرد و گفته است که جنبش روشنایی یک جنبش برخواسته از متن مردم است. جنبش روشنایی اگرچه از همه عدالت طلبان کشور تقاضای حمایت دارد و معتقد است که مبارزه با تبعیض به نفع کل کشور و وظیفه همه شهروندان و شخصیت های سیاسی است؛ اما در عین حال تأکید می کند که به هیچ شخصیت سیاسی و هیچ گروه سیاسی اجازه نمی دهد تا از جنبش استفاده سیاسی کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.