• انتشار: 30 آگوست 2018
  • ساعت: 10:25
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 28887
پرینت
با نشر اعلامیه ای

دولت افغانستان برگزاری مسابقه کاریکاتور پیامبر اسلام در هلند را تقبیح کرد

اهانت به تمامی ادیان و ارزش های مقدس بشری امری نا پسند است و دولت افغانستان این عمل غیر اخلاقی و مغایر با اصول و معیار های پذیرفته شدۀ حقوق بشری را شدیداً تقبیح می نماید.

وزارت امور خارجه افغانستان در واکنش به برگزاری مسابقه کاریکاتور پیامبر اسلام(ص) در هلند، از نهادهای مسئول در سازمان ملل و جامعه جهانی خواست تا از اقداماتی که باعث ایجاد نفرت و آشوب میان پیروان ادیان می گردد، جلو گیری کنند.

به گزارش رها، وزارت امور خارجه کشور با نشر اعلامیه‌ای گفته است راه اندازی رقابت برای ساخت، نشر و پخش تصاویر موهن نسبت به حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام، نه تنها مایه تاثر عمیق دولت و ملت افغانستان گردیده، بلکه باعث برانگیخته شدن احساسات همه‎ی مسلمانان و آزادگان جهان، گردیده است.

در این اعلامیه آمده است که اهانت به تمام ادیان و ارزش های مقدس بشری امری ناپسند است و دولت افغانستان این عمل شنیع و غیر انسانی را که مغایر اصول و معیار های پذیرفته شدۀ اخلاقی و حقوق بشری را شدیداً تقبیح می نماید.

وزارت خارجه افغانستان تاکید کرده است که از نهادهای مسئول در سازمان ملل و جامعه جهانی به گونه جدی می خواهیم تا از اقداماتی که باعث ایجاد نفرت و آشوب میان پیروان ادیان الهی می گردد، جلو گیری به عمل آورند.

گیرت ویلدرز رهبر افراطی یک حزب دست راستی هلند گفته که قرار است بزودی مسابقه کاریکاتوری با موضوع پیامبر اسلام (ص) را در این کشور برگزار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.