• انتشار: 9 فوریه 2017
  • ساعت: 17:09
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 18607
پرینت

دوست نزدیک بن لادن و مسئول آموزش جنگجویان القاعده کشته شد

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که یک تن از فرماندهان ارشد گروه القاعده که در دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی مسئول اصلی آموزش نظامی جنگجویان این گروه در افغانستان بوده، را در ادلب سوریه کشته است.

پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد “در جریان یک حمله هوایی در ۴ فبروری در ادلب سوریه، «ابوهانی المصری» مسئول اصلی آموزش نظامی جنگجویان القاعده در دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی در افغانستان و از دوستان نزدیک اسامه بن لادن رهبر پیشین این گروه و ایمن الظواهری رهبری فعلی این گروه کشته شد.”

بر بنیاد بیانیه پنتاگون، المصری مسئول اصلی آموزش هزاران تن از جنگجویان القاعده بود که این جنگجویان پس از فراگیری آموزش های نظامی و تروریستی در سطح منطقه و جهان پخش شدند.

پنتاگون در بیانیه اش علاوه کرده است که “ابوهانی المصری همچنین یکی از بنیانگذاران سازمان سیاسی و اسلام گرای «جهاد اسلامی مصر» نیز بود. این سازمان بخاطر اتحاد قوی که با طالبان و القاعده داشت، توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد تحریم شد.”

وزارت دفاع آمریکا همچنین افزوده است که به عملیات هایش ادامه می دهد تا این تروریستان نتوانند در سوریه برای خود پناهگاه های امن ایجاد کنند و علیه منطقه و جهان حملات تروریستی طرح ریزی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.