• انتشار: 23 آوریل 2019
  • ساعت: 12:01
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 33961
پرینت

دور هفتم سفرهای زنجیره‌ای خلیل‌زاد برای صلح افغانستان آغاز شد

زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان دور تازۀ سفرش را به افغانستان و شماری از کشورهای دیگر، برای تلاش‌های صلح آغاز کرده‌است.

وزارت خارجۀ ایالات متحده می‌گوید که آقای خلیل‌زاد، از روز بیست ویکم ماه اپریل تا یازده هم ماه می از افغانستان، هند، پاکستان، قطر، سوریه و بریتانیا دیدار می‌‎کند.

وزارت خارجۀ امریکا افزود خلیل‌زاد در جریان این سفرش، برای زمینه‌سازی به ختم جنگ در افغانستان تلاش خواهد کرد.

وزارت خارجه امریکا تأکید کرد آقای خلیل‌زاد در کابل با رهبران حکومت افغانستان و دیگر  شخصیت‌های افغانی مشورت خواهد کرد تا تمامی طرف‌ها را برای کار روی آغاز گفت‌وگوهای صلح تشویق کند.

به گفته وزارت خارجه امریکا خلیل‌زاد در لند، مسکو، اسلام‌آباد و دهلی‌نو برای جلب پشتیبانی جهانی به روند صلح افغانستان و کمک برای اطمینان یافتن از این‌که هرگونه توافق صلح پایدار خواهد بود، تلاش خواهد کرد.

زلمی خلیل زاد نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا نیز روز گذشته در تویتی پیرامون آغاز هفتمین دور سفرش به افغانستان و دیگر کشورهای منطقه و فرا منطقه گفت هیچ مانعی در راه صلح افغانستان، سبب کندی این روند نخواهد شد.
آقای خلیلزاد افزود در این سفر خود، جهت کسب حمایت بین‌المللی برای مذاکرات صلح افغانستان بیشتر تمرکز کرده و همه افغان‌ها را برای گفت‌وگو و مذاکره، تشویق خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.