• انتشار: 25 جولای 2015
  • ساعت: 13:23
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 1214
پرینت

دور دوم مذاکرات صلح چند روز دیگر برگزار می شود

برخی مقامات افغانستان و پاکستان می گویند که دور دوم مذاکرات صلح میان طالبان و دولت افغانستان تا چند روز دیگر برگزار می شود.

دور اول مذاکرات رسمی صلح میان دولت و طالبان در هفتم جولای (۱۶ سرطان) در منطقه تفریحی مری در نزدیکی اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار شد.

در دور اول این مذاکرات، طرفین تصمیم گرفتند که مذاکراتشان را به بعد از ماه رمضان موکول کنند، که هم اکنون یک هفته از پایان یافتن این ماه می گذرد.

هنوز گزارشی از زمان و مکان دقیق دور دوم این مذاکرات منتشر نشده است، اما برخی رسانه ها در گزارش های خود ۳۰ و یا ۳۱ جولای را تاریخ برگزاری این مذاکرات اعلام کرده اند.

گمانه زنی ها، چین را محل برگزاری دور دوم این مذاکرات نشان می دهد. پیش تر هیئت مذاکره کننده دولت نیز گفته بود که دور بعدی مذاکرت احتمالا در چین خواهد بود.

گفته می شود برای دور دوم مذاکرات، آجندای مشخصی تاکنون تعیین نشده است، اما انتظار می رود که دو طرف بر سر موضوع آتش بس فوری گفتگو کنند.

به باور برخی آگاهان در این دور از مذاکرات، نمایندگان باصلاحیت تری نسبت به قبل از طرف طالبان شرکت خواهند کرد، و پس از اینکه رهبر گروه طالبان در پیام تبریکی اش به مناسبت عید فطر از این مذاکرات استقبال کرد، انتظار می رود طرفین با اعتماد و امیدواری بیشتری به مذاکرات صلح بپردازند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.