• انتشار: 23 فوریه 2021
  • ساعت: 10:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 54625
پرینت

دور دوم مذاکرات صلح در دوحه از سر گرفته شد

به گفته سخنگوی طالبان دور دوم مذاکرات صلح در دوحه با دیدار روسای تیم های مذاکره کننده این گروه و حکومت افغانستان شام روز گذشته از سر گرفته شده است.

دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد دور دوم گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر از سر گرفته شده است.

محمد نعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت رییسان هیأت‌های مذاکراتی دولت و طالبان و شماری از اعضای این دو هیأت شام دیروز (دوشنبه، چهارم حوت) با هم دیدار کرده‌اند.

آقای وردک افزود در این دیدار بحثی در مورد آجندای مذاکرات صلح مطرح شد و دو جانب تأکید کردند گفت‌وگوها روی آجندای مذاکرات ادامه یابد. سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر خاطرنشان ساخت گفت‌وگوها میان رییسان دو هیأت مذاکراتی در فضای مثبت و سازنده دایر شده است.

وزارت دولت در امور صلح نیز این موضوع را تأیید می‌کند. ناجیه انوری، سخنگوی این وزارت ابراز امیدواری می‌کند این دور گفت‌وگوها بتواند دامنۀ خشونت‌ها را در کشور تا حدی کاهش دهد.

گفتنی است دور دوم گفت‌وگوهای صلح که در پانزدهم ماه جدی در قطر آغاز شد، پس از دو هفته متوقف شد. اکنون اما این گفت‌وگوها از سر گرفته شده است. به نظر می‌رسد که بازنگری موافقت‌نامۀ صلح دوحه از سوی ادارۀ جدید امریکا از عوامل ترک میز مذاکره از سوی هیأت طالبان در بیش از یک ماه گذشته بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.