• انتشار: 22 اکتبر 2019
  • ساعت: 12:11
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38903
پرینت

دور تازه سفرهای خلیل زاد در مورد صلح افغانستان آغاز شد

زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آیالات متحد آمریکا برای صلح افغانستان دور تازه سفرهایش در رابطه با صلح افغانستان را به کشورهای فرانسه، بلجیم و روسیه آغاز کرده است.

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه (۲۹ میزان) در یک اعلامیه گفت دوره تازه سفر های زلمی خلیل زاد در ارتباط با صلح افغانستان به کشورهای فرانسه، روسیه و بلجیم در تاریخ ۲۰ اکتبر ماه جاری آغاز شده است.

در این اعلامیه آمده است خلیل زاد در پاریس و بروکسل با متحدان اروپایی، ناتو و ملل متحد در مورد تسریع تلاش ها برای رسیدن به صلح در افغانستان صحبت خواهد کرد.

براساس این اعلامیه آقای خلیل زاد در مسکو با همتایان روسی و چینی در مورد چگونگی پایان بخشیدن به جنگ در افغانستان گفتگو خواهد کرد.

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده امریکا تا کنون نه دور با نمایندگان طالبان مذاکره کرده است،

قرار بود دونالد ترامپ (یکشنبه ۸ سپتامبر) با رهبران طالبان و رئیس‌جمهوری افغانستان به طور جداگانه، در کمپ دیوید دیدار کند اما این تصمیم به دلیل کشته شدن ۱۲ تن از جمله یک سرباز امریکایی در حمله انتحاری گروه طالبان لغو شد. و در پی آن دونالد ترامپ دستور توقف گفتگو ها بین امریکا و طالبان را صادر کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در یک توییتی نوشته بود:”چه نوع افرادی فقط برای تقویت موضع چانه‌زنی شان این همه آدم را می‌کشد؟ ]طالبان [ با این کار فقط این روند را بدتر کردند! اگر آنها حاضر به آتش‌بس در جریان این گفت‌وگوهای بسیار مهم صلح نشدند و حتا خواستند دوازده فرد بی‌گناه را بکشند، پس احتمالا توانایی مذاکره برای یک توافق‌ هدفمند را هم ندارند. چند دهه دیگر می‌خواهند بجنگند؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.