• انتشار: 4 فوریه 2018
  • ساعت: 10:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26107
پرینت

دور بعدی گفتگوهای پاکستان-افغانستان در اسلام آباد برگزار می گردد

دور بعدی گفتگوهای مقامات پاکستان و افغانستان در خصوص عمل پلان دو کشور روی صلح و همبستگی قرار است در ۲۰ و ۲۱ دلو در اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار گردد.

روز گذشته یک هیات عالی رتبه دولتی و نظامی پاکستانی به رهبری تهمینه جنجوعه معین وزارت خارجه آن کشور وارد افغانستان شد تا در خصوص عمل پلان دو کشور روی صلح و همبستگی با مقامات کشورمان صحبت نمایند.

وزارت خارجه کشور در خبرنامه ای نوشته است که این جلسه در یک فضای صمیمانه برگزار گردید و طرفین پیشرفت هایی نیز در گفتگوهایشان داشتند.

وزارت خارجه می افزاید که اما نکات مهم دیگری نیز همچنان وجود دارد که بحث های بیشتری باید روی آن صورت بگیرد.

این هیات عالی رتبه پاکستانی در حالی وارد کشور می شوند، که هفته گذشته ویس احمد برمک وزیر داخله و معصوم استانکزی رئیس امنیت ملی کشورمان به اسلام آباد رفتند تا اسناد منشا خشونت های اخیر افغانستان را به مقامات اسلام آباد ارائه کنند.

کابل طی دو هفته گذشته شاهد سه رویداد امنیتی خونین بود که مسئولیت دو رویداد آن توسط گروه طالبان به دوش گرفته شد و رویداد حمله به یک واحد ارتش در منطقه افشار توسط گروه تروریستی داعش به دوش گرفته شد.

مقامات کشورمان اما معتقد بودند که این حملات توسط شبکه تروریستی حقانی مستقر در پاکستان طرح ریزی و اجرا شده اند.

بسیاری از ناظران بین المللی معتقدند که شبکه حقانی و گروه طالبان در سال گذشته در هم ترکیب شده اند و دیگر این دو سازمان دو گروه مجزا از هم نمی باشند، بلکه دو شاخه در یک گروه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.