• انتشار: 5 آگوست 2020
  • ساعت: 03:07
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46601
پرینت
داعش شهروندان ننگرهار را تهدید کرد

دوربین های امنیتی را برندارید، کشته می شوید

گروه تروریستی داعش شاخه خراسان در تازه ترین اقدام خود شهروندان ولایت ننگرهار را تهدید نمود در صورتیکه تصاویر دوربین های امنیتی خود از فعالیت های داعش را در اختیار دولت قرار دهند، کشته خواهند شد.

داعش شاخه خراسان به سکتورهای خصوصی، شرکت ها، مارکت ها و خانه های مسکونی در ولایت ننگرهار هشدار داد کامره های امنیتی خود را بردارند.

این گروه تاکید کرد اگر شرکت های خصوصی و افراد با استفاده از دوربین های امنیتی نصب شده خود تصاویر فعالیت های داعش را در اختیار دولت افغانستان قرار دهد، توسط جنگجویان این گروه کشته خواهند شد.

این اخطار داعش در حالی صادر می شود که جنگجویان این گروه که بیشترشان خارجی بودند یک شنبه هفته جاری به زندان مرکزی در جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار حمله کردند.

حمله داعش به این زندان سبب شد ۱۸۰۰ زندانی بتوانند فرار کنند، از این تعداد زندانی ۳۰۰ نفر آنها متعلق به گروه داعش بودند. اگرچه بسیاری از زندانیان فراری دوباره دستگیر و زندانی شدند اما نزدیک به ۳۸۰ زندانی دیگر هنوز فراری هستند.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان از ولایات ناامن به شمار می رود که طالبان و داعش در بخش های مختلف آن فعالیت دارند.

از سویی هم گفته می شود گروه داعش در تلافی کشته شدن یکی از رهبران ارشد خود در منطقه بهسود ولایت ننگرهار توسط نیروهای امنیتی افغان به زندان مرکزی این ولایت حمله کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.