اجتماعیسیاستِتیتر یک

دوران عفو هراس افکنان پایان یافت، از این پس “اعدام” می شوند

 

رییس جمهوری گفت: “دشمنان افغانستان عبارت اند از گروه های اجیر خارجی مانند داعش، القاعده و گروه های آدم کُش حقانی و برخی از طالبان که از ریختن خون هموطنان خود لذت می برند و به جنگ و دهشت افگنی ادامه می دهند.”

قبل از سخنرانی امروز رییس جمهوری، شاه سلطان حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رییس جمهوری در صفحه فیسبوک خود نگاشته بود که در این نشست، تعریف مشخصی از دشمن ارایه می شود.

آقای غنی افزوده که دروازه ی صلح برای مدت محدودی باز است، اما با هراس‌افگنانی که جنگ پیشه کرده‌اند صلحی در کار نیست.

رییس جمهوری در قسمتی دیگر از سخنان خود اظهار کرد، از دولت پاکستان می خواهیم که کسانی که عملیات نظامی خلاف انجام می دهد بر اساس توافقات، به اداره های امنیتی، استخبارات همکاران بین المللی و یا مقام های پاکستانی بسپارد و یا اینکه در خاک خودشان سرکوب کنند.

آقای غنی گفت: توقع ما از کشور همسایۀ ما پاکستان این است، و جهان نیز در این امر با ما همصدا است، که در مورد مقابله با افراطگرایی و تروریسم از منطق تروریست خوب و تروریست بد عبور کند و به حیث یک دولت مسئول عمل کند.

رییس جمهوری می گوید که تروریسم خوب و بد وجود ندارد و هر کس به چنین تقسیمی قایل شده، این مصیبت در پایان، گریبان خودش را نیز خواهد گرفت.

آقای غنی خطاب گفت که اگر پاکستان دست از پشتیبانی تروریستان برندارد، به مجامع بین‌المللی شکایت می‌کنیم.

قبل از این نیز برخی از کارشناسان امور بین المللی و فعالان جامعه مدنی از مقام های حکومتی خواسته بود که از مداخلات و حمایت پاکستان از تروریسیم به مجامع بین المللی شکایت کند.

در همین حال، عبدالروف ابراهیمی، رییس مجلس از رییس جمهوری خواست که به روند سرپرستی اداره های دولتی خاتمه دهد و نامزدان را به مجلس معرفی کند.

رییس جمهوری وعده سپرده است که به زودی نامزدان وزیر دفاع و ریاست عمومی امنیت ملی به مجلس نمایندگان معرفی خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا