اقتصاد

دوازده تفاهمنامه انکشافی میان افغانستان و هند به امضاء رسید

دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور در این نشست ضمن قدردانی از همکاری های همه جانبه هند با افغانستان گفت کشور هندوستان به عنوان یک دوست استراتژیک و متعهد برنامه های انکشافی کلانی را در عرصه های مختلف در افغانستان اجرا کرده است که ساخت ساختمان پارلمان جدید کشور از این جمله است.

آقای عبدالله گفت به منظور تاثیر گذاری بهتر این پروژه ها برای بهبود زندگی مردم، وزارت خانه های مربوطه مکلفند تا در تشخیص و اجرایی ساختن آن، اصل شفافیت، کارایی و توازن را در محور کارشان قرار دهند.

پیرد وهورا سفیر هندوستان مقیم کابل نیز با تاکید بر روابط سازنده و دوستانه دو کشور گفت هندوستان از سال ۲۰۰۱ تا کنون بیش از دو میلیارد دالر در بخش های گوناگون به منظور بازسازی و توسعه افغانستان در سه دور کمک کرده است.

آقای وهورا اظهار امیدواری کرد که این کمک ها به طور شفاف و دقیق عملی شوند، تا بتواند در بخش های مختلف زندگی مردم افغانستان تغییر بیاورند. همچنین این کمک ها زمینه ساز کارهای بیشتر و روابط مستحکم تر میان دو کشور شود.

عبدالستار مراد وزیر اقتصاد کشور نیز که در این نشست حضور داشت با ابراز قدردانی از همکاری های صادقانه کشور هندوستان گفت این پروژه ها برای بهبودی زندگی مردم عادی تاثیر فوق العاده ای دارند اما تطبیق موثر آن نیازمند مکانیزم خاص و جدی می باشد.

قابل ذکر است، تفاهم نامه های مورد نظر میان سفیر هندوستان و وزیران صحت عامه، اقتصاد، مهاجرین، انرژی و آب، زراعت، انکشاف دهات، معارف، تحصیلات عالی، کار و امور اجتماعی، فواید عامه، امور زنان، اداره ارگان های محل و ریاست عمومی تربیت بدنی با حضور رییس اجرایی کشور به امضا رسید که کار آن در سال ۱۳۹۵ اجرا می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا