• انتشار: 27 آگوست 2015
  • ساعت: 15:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 2010
پرینت
اداره امنیت ملی:

ده عضو شبکه حقانی در ولایت خوست بازداشت شدند

اداره امنیت ملی کشور اعلام کرده است که در یک عملیات ضد تروریستی در ولایت خوست در شرق کشور، ده عضو شبکه حقانی را بازداشت کرده اند.

اداره امنیت ملی امروز با انتشار خبرنامه ای گفته است که ده شورشی بازداشت شده عضویت شبکه حقانی را داشته و در حملات تروریستی، ماین گذاری و انتقال سلاح و مهمات برای دیگر اعضای شبکه حقانی دست داشتند.

همچنین این افراد در فعالیت های خرابکارانه متعدد دیگری به موتر/خودروهای عبوری در شاهراه خوست-گردیز نیز چندین بار حمله کردند.

در خبرنامه امنیت ملی آمده است که از این ده شورشی چهار میل کلاشینکوف، سه میل تفنگچه/کلت و یک موترسایکل بدست آمده است.

در همین حال، اداره امنیت ملی اعلام کرده است که در یک عملیات جداگانه دیگر در ولایت خوست، یک مخفیگاه مربوط به افراد شبکه حقانی را شناسایی و از بین برده اند.

اداره امنیت ملی گفته است که از این مخفیگاه مقادیری زیادی سلاح و مهمات بدست نیروهای امنیتی افتاده است.

خوست در شرق کشور از ولایت های ناآرام کشور است که حضور افراد وابسته به شبکه های تندرو افراطی مانند شبکه حقانی نسبتا بیشتر است.

لازم به ذکر است که پیش از این اداره امنیت ملی، شبکه حقانی را بزرگترین تهدید برای امنیت افغانستان خوانده بود و گفته بود که این شبکه به حمایت و کمک اداره استخبارات نظامی پاکستان حملات خونباری به ویژه حملات اخیر کابل را انجام داده است.

به تازگی، دولت آمریکا نیز اعلام کرده است که نام عبدالعزیز حقانی برادر رهبر شبکه حقانی را در فهرست ویژه سیاه تروریستی قرار داده است.

شبکه حقانی از گروه‌های تندرو مخالف دولت افغانستان است که گفته می‌شود در مناطق قبایلی پاکستان پایگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.