• انتشار: 9 می 2017
  • ساعت: 10:43
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20709
پرینت

ده‌ها تروریست که قصد پیوستن به طالبان در کندز را داشتند، دستگیر شدند

وزارت امور داخله اعلام کرده است که ۱۲ تن از تروریستان که روز گذشته توسط یک موتر فلانکوچ می خواستند به جمع طالبان بپیوندند، در مسیر شاهراه کندز-خان آباد دستگیر شدند.

آقای اکبری از مسئولان امنیتی این ولایت می گوید که این افراد به هیچ یک از زبان های محلی این ولایت بلدیت نداشته و خود را تریشل کار معرفی کرده بودند که بعد از تحقیات ابتدائی روشن شد که از اقوام کوچی های ولایت پکتیکا بوده و جهت اکمال و تقویه خطوط جنگ از طرف ولسوالی امام صاحب به مرکز کندز اعزام شده بودند .

این اقدام در حالی صورت می گیرد که اوایل هفته جاری نیز پولیس نزدیک به ۴۰ تن در ولایت کابل از بس مسافری پیاده کرد تا مورد تحقیق قرار گیرند. انان نیز خود را کارگر معرفی کرده بودند.

دفتر مطبوعاتی پولیس زون شمال شرق نیز خبر می دهد که از قسمت های مهم مسیر شاهراه کندز- خان آباد را به تصرف خود درآورند که از جمله پوسته گدام ، تانگ تیل سید رسول الی نوآباد را پاکسازی کرده اند.

به نقل از منابع، اکنون نیروی شامل عملیات به طرف چهار سری در حال پیشروی هستند .

به نقل این نهاد، در این نبرد به دشمن ضربات شدید وارد شده است اما مخالفان تمام ساحات را به شمول سرک قیر را ماین گذاری کرده اند که سبب کندی عملیات شده است.

سایر عملیات ها

وزارت امور داخله اعلام کرده است که چندین رشته عملیات در سایر نقاط کشور، سه دهشت افگن در ولایت زابل هلاک و یک مخفیگاه جنگ افزار تروریستان در ولایت غزنی کشف و به دست آمد.

در اعلامیه این وزارت امده که در یک عملیات ویژه نیروی قطعات خاص پولیس ملی شب گذشته در مربوطات شهر قلات مرکز ولایت زابل، سه دهشت افگن مربوط به گروه تروریستی طالبان هلاک و شش تن دیگر آنان زخمی شدند.

هم چنان در یک عملیاتی دیگر نیروی پولیس ملی در مربوطات ولسوالی اجرستان ولایت غزنی یک مخفیگاه جنگ افزار مربوط به گروه تروریستی طالبان کشف و بدست آمد.

مهمات به دست آمد شامل هزارها فیر مرمی دهشکه و پیکا است که توسط تروریستان به هدف حملات تروریستی در یک مسجد در مربوطات ولسوالی اجرستان ولایت غزنی مخفی شده بود.

در این عملیات ها به نیروهای پولیس ملی ومردم محل آسیبی نرسیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.