• انتشار: 14 آوریل 2020
  • ساعت: 14:05
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43605
پرینت

دهمین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان به زودی به چابهار می رسد

نخستین محموله ترانزیتی گندم اهدایی کشور هند به افغانستان شامل ۶۴۰ دستگاه کانتینر به میزان ۱۵ هزار تن در سال ۱۳۹۶ از بندر کاندلای هند وارد بندر چابهار شد و از آن به بعد نیز ۹ فروند کشتی دیگر با مجموع ۱۱۰ هزار تن گندم وارد بندر چابهار شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی ولایت سیستان و بلوچستان ایران گفت: دهمین کشتی حامل گندم اهدایی دولت هند به افغانستان اواخر هفته جاری در بندر چابهار پهلوگیری و تخلیه و سپس به وسیله کامیون از طریق جاده چابهار میلک به افغانستان ارسال می‌شود.

به نقل از خبرگزاری ایرانی ایرنا، بهروز آقایی روزسه شنبه اظهار داشت: این کشتی  حامل ۲۵۱ دستگاه کانتینر ۲۰ فوتی است که از مبدا بندر کاندلای هند به مقصد افغانستان بارگیری شده و عازم بندر چابهار است.

وی افزود: نخستین محموله ترانزیتی گندم اهدایی کشور هند به افغانستان شامل ۶۴۰ دستگاه کانتینر به میزان ۱۵ هزار تن در سال ۱۳۹۶ از بندر کاندلای هند وارد بندر چابهار شد و از آن به بعد نیز ۹ فروند کشتی دیگر با مجموع ۱۱۰ هزار تن گندم وارد بندر چابهار شده است.

وی گفت: فعال شدن تجار افغان برای ترانزیت کالاهایشان از طریق استان سیستان و بلوچستان سبب رونق مسیر ترانزیتی چابهار- میلک و ایجاد فرصت مغتنمی برای بهره گیری از توانمندیها و ظرفیت های ترانزیتی استان سیستان و بلوچستان می شود.

وی ادامه داد: چابهار با توجه به تخفیف های در نظر گرفته شده، ارزانترین و با صرفه ترین بندر در بین بنادر حوزه خلیج فارس و دریای عمان برای ترانزیت و صادرات کالا محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.