• انتشار: 6 نوامبر 2018
  • ساعت: 14:45
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 30298
پرینت

دهلیز هوایی افغانستان – چین با حضور اشرف غنی افتتاح شد

محمد اشرف غنی رئیس جمهور صبح امروز دهلیز هوایی افغانستان- چین را در میدان هوایی بین المللی کابل رسماً افتتاح کرد.

به گزارش رها، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای از افتتاح رسمی دهلیز هوایی افغانستان و چین در میدان هوایی کابل با حضور اشرف غنی و مقامات دولتی خبر داد.
در این مراسم که شماری از اعضای کابینه و تعداد دیگری از اراکین دولتی و شارژدافیر جمهوری مردم چین در کابل نیزحضور داشتند، نصیر احمد درانی وزیر زراعت و مالداری صحبت کرده گفت که بنابر هدایت رئیس جمهور، وزارت زراعت امروز جلغوزۀ کشور را بنام افغانستان رسماً به چین صادر می نماید.
وی افزود که بازار بزرگ چین، سرمایه گذاران ما را در راستای سرمایه گذاری روی پروسس جلغوزه تشویق می کند و وزارت زراعت برای هر گونه همکاری در این زمینه آماده است.
درانی گفت که وزارت زراعت و مالداری از طریق کارگاه‌های آموزشی، تاجران و اتحادیه های جلغوزه را به معیارهای بین المللی آشنا ساخته است و برای آنان در خصوص توافقنامه امضا شده میان افغانستان و چین، آگاهی داده است. وی افزود که وزارت زراعت و مالداری آماده است که جلغوزه را با معیارهای بین المللی صادر کند و برهمین اساس امروز۲۰ تن جلغوزه به چین صادر می شود.
قرار است که جلغوزه، یکی از اصلی ترین فرآورده‌های صادراتی افغانستان به چین باشد که از راۀ دهلیز هوایی به این کشور، صادر می‌‎شود.
رئیس جمهور غنی نیزدر این مراسم صحبت کرده، گفت: امروز یک روز تاریخی است که خزانۀ پنهان ما(جلغوزه) به سرمایه ملی تبدیل می شود و به این افتخار، همه ساله ۱۵عقرب به عنوان روز جلغوزه تجلیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.