امنیت و جرایم

دهشت افکنان تلفات سنگینی را طی ۲۴ ساعت گذشته متحمل شدند

 

وزارت دفاع ملی با درج خبرنامه ای نوشت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را به طور مشترک علیه هراس افکنان راه اندازی کردند که در جریان این عملیات ۷۹ تن از این شورشیان کشته و بیش از ۸۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش شرح عملیات و تلفات وارد شده به دهشت افگنان را به شرح ذیل اعلام کرده است:

این عملیات که با حمایت نیروهای توپچی و هوایی صورت می گرفت در ولایات ننگرهار، خوست، پکتیکا، غزنی، کندهار، ارزگان، بادغیس، تخار، بدخشان و هلمند علیه دشمنان و دهشت افگنان افغانستان راه اندازی شد.

در جریان عملیاتی که در ولسوالی های کوت، اچین و حصارک ولایت ننگرهار صورت گرفت دست کم ۴۹ دهشت افکن از جمله ۱۶ جنگجوی گروه تروریستی داعش کشته و ۵۴ تن دیگر نیز از این دهشت افگنان زخمی شدند.

درعملیات مشترکی که در مربوطات سپیرکی کلی ولسوالی باک ولایت خوست، جنگل چینو ولسوالی سیدکرم وجانی خیل ولایت پکتیا و قریه نظرخان ولسوالی اندر ولایت غزنی صورت گرفت، ۷ تن از دهشت افگنان کشته و ۹ تن دیگر شان زخمی شدند.

همچنین در جریان این عملیات از نزد این دهشت افگنان  ۲ عراده/دستگاه واسطه نقلیه، ۳ عراده موترسایکل/موتورسیکلت و ۲ قبضه تفنگچه/کلت نیز بدست آمده است.

در نتیحه عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های خاص ارزگان ودره درفشان ترینکوت ولایت ارزگان انجام شد، ۲۳ تن از دهشت افگن کشته و ۱۸ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی همچنین در خبرنامه اش می گنجاند که در جریان این عملیات های پاکسازی که به منظور تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان صورت گرفت ۷ تن از منسوبین ارتش ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا