• انتشار: 12 نوامبر 2018
  • ساعت: 12:14
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30425
پرینت

دفع حملات گسترده طالبان بر جاغوری و مالستان

شب گذشته نیز مالستان و جاغوری شاهد حملات طالبان بودند که با مقاومت نیروهای مردمی با شکست مواجه شد.

به گزارش رها، در حالی که یک هفته از تجاوز طالبان بر ولسوالی های جاغوری و مالستان می گذرد هنوز دولت گام مؤثری در حمایت از مردم بر نداشته است و از بمباران مواضع دشمن خبری نیست و مردم منطقه با دستان خالی در برابر دشمنان مجهز مقاومت می کنند. شب گذشته طالبان حملات شان را بر ولسوالی مالستان تشدید کردند که با مقاومت مردمی با شکست مواجه شده و تهاجم شان دفع گردید.
محمدعلی اخلاقی، یکی از نمایندگان غزنی در مجلس، صبح امروز دوشنبه(۲۱ عقرب) در مورد وضعیت جاغوری و مالستان گفته است: “طالبان حملات سنگین و شدید خود را بر مقر ولسوالی مالستان آغاز کرده بودند که در نتیجه مقاومت نیروهای امنیتی ولسوالی مالستان، حملات طالبان کاملا دفع گردیده و بعد از ساعت یازده شب، جنگ در منطقه خاتمه یافته است”.
وی هشدار می‌دهد که طالبان در بخش‌هایی از مالستان و چهار اطراف مالستان و جاغوری تجمع کرده اند، که اگر نیروی کافی به منطقه اعزام نشود و حملات هوایی ضد طالبان شدت نگیرد، امکان سقوط ولسوالی مالستان و جاغوری به دست طالبان وجود دارد.
اخلاقی افزود که دولت اراده جدی و صادقانه برای سرکوب طالبان ندارد و نیروهای امنیتی در حالت دفاعی و نظاره قرار دارند.
به گفته اخلاقی، تا حالا مواضع طالبان در هیچ منطقه جاغوری و مالستان بمباران نشده و طیاره‌ها فقط در آسمان گشت می‌زنند و کشتار سربازان و مردم ملکی را در زمین نظاره می‌کنند.
وی در مورد وضعیت جاغوری نیز گفت که طالبان تا هنوز در سرحدات جاغوری حضورگسترده دارند، ولی تا حال موفق به تصرف هیچ منطقه جاغوری نشده‌اند.

در همین حال عارف رحمانی، یک عضو دیگر پارلمان نیز گفته است که دولت و نیروهای خارجی وعده بمب‌باران مواضع طالبان و اعزام نیروهای بیشتر به مالستان و جاغوری را برای رفع تهدیدات طالبان داده، دیده شود که به وعده خود عمل می‌کند یا نه.
گفتنی است که طی چند روز گذشته با تحرکات و حملات گسترده طالبان به دلیل بی توجهی دولت در برخی مناطق ولسوالی‌های مالستان و جاغوری، امنیت این دو ولسوالی امن غزنی با تهدید جدی مواجه شده است.
در همین حال ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان نیز با ارسال پیامی به رسانه ادعا دارد که ولسوالی مالستان به تصرف آنان درآمده و چندین سرباز در نتیجه این حمله، به ادعای طالبان کشته، زخمی و اسیر شده‌اند.
مردم کابل نیز شب گذشته و امروز در اعتراض به کشتار مردم در ولسوالی های ارزگان خاص، جاغوری و مالستان و بی توجهی دولت در قبال تهاجم طالبان بر این مناطق دست به تظاهرات زدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.