• انتشار: ۷ قوس ۱۳۹۴
 • ساعت: ۲۲:۲۹
 • سرویس: اجتماعی
 • کدخبر: 4725
پرینت

دفتر مبارزه با فساد، لیست دارایی های داکتر عبدالله را اعلام کرد

دفتر عالی مبارزه با فساد افغانستان امروز شنبه لیست دارایی های داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور را اعلام کرد.

روزنامه دولتی انیس در گزارشی، لیست دارایی های داکتر عبدالله را که به تازگی از سوی دفتر عالی مبارزه با فساد به منظور اعلام دارایی های مقام های عالی رتبه کشور اعلام شده را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، داکتر عبدالله متولد سال ۱۹۶۰ میلادی است و مدرک تحصیلی طب دارد.

داکتر عبدالله به عنوان وزیر خارجه در سال ۲۰۰۲ کارش را آغاز کرد و چندی بعد سرمنشی بنیاد احمد شاه مسعود شد، سپس رهبری حزب اپوزیسیون را بر عهده گرفت و هم اکنون رئیس اجرایی دولت وحدت ملی است.

براساس این گزارش، همسر داکتر عبدالله و چهار فرزند وی هم اکنون در کشور هند اقامت دارند و هزینه تحصیل هر یک از فرزندان وی از ۴۵۰ دالر تا ۵۳۰ دالر به طور سالانه می باشد.

آنها ماهیانه ۱۵۰۰ دالر به عنوان اجاره خانه پرداخت می کنند و مخارج ماهیانه آنها که شامل برق و آب نیز می شود ۹۳۰ دالر است.

گزارش دفتر عالی مبارزه با فساد می نویسد تمامی دارایی های داکتر عبدالله به ارزش ۱۵۳،۰۰۰ دالر محاسبه شده است و همچنین ۷،۰۰۰ دالر دیگر در حساب خود در بانک الفلاح شعبه کابل دارد.

در خصوص جواهرات داکتر عبدالله، وی هم اکنون دو قاب ساعت دارد که هر کدام ۶،۷۰۰ دالر و دیگری ۴،۶۰۰ دالر می باشد که به عنوان هدیه دریافت کرده است.

همسر داکتر عبدالله نیز ساعتی دارد که ارزش آن ۷،۴۰۰ دالر محاسبه شده است.

وی دو دستگاه موتر/خودرو نیز دارد که یکی زره/ضدگلوله است و ارزش ان ۱۰۰،۰۰۰ دالر می باشد و دیگری ۲۰،۰۰۰ دالر ارزش دارد، اما ارزش هر یک از این دو موتر هم اکنون به ۶۰،۰۰۰ و ۸،۰۰۰ دالر نزول کرده است.

گزارش همچنین می افزاید که همسر داکتر عبدالله نیز موتری دارد که به قیمت ۱٫۳ میلیون روپیه هندی خریداری کرده است، اما ارزش واقعی این موتر هم اکنون ۸۰۰،۰۰۰ روپیه هندی است.

دارایی های دیگر داکتر عبدالله شامل یک خانه در منطقه کارته پروان شهر کابل است و یک جریب زمین نیز در ولسوالی پغمان ولایت کابل دارد که هر دوی اینها به نام همسر داکتر عبدالله (فخریه) ثبت شده اند، و املاکی که به نام خود داکتر عبدالله ثبت می باشد شامل یک باغ در ولسوالی پغمان و یک مهمان خانه در ولایت پنجشیر است.

داکتر عبدالله همچنین اعلام کرده است که ۲۹۸،۰۰۰ افغانی ماهیانه به عنوان معاش دریافت می کند و ۱۰۰،۰۰۰ افغانی دیگر را به عنوان خرجی از دولت می گیرد.

 

۴ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

 1. وبگرد در تاریخ ۸ قوس ۱۳۹۴:

  من باید امیدوار باشم!
  اختلاف دارای چندانی با داکتر عبدالله ندارم!
  البته اگر این دروغگو، راست گفته باشه

 2. gtarucom در تاریخ ۴ اسد ۱۳۹۸:

  Привет всем хочу поделиться ссылкой гтару – можете зайти.

 3. Dannyfef در تاریخ ۹ قوس ۱۳۹۹:

  go to this site Bitniex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.