سیاستِتیتر یک

دعوت دوباره امرالله صالح از مردم برای تقویت صف مقاومت علیه طالبان

امرالله صالح معاون دولت پیشین در واکنش به تصمیم تازه طالبان برای تلاشی خانه به خانه مردم در کابل و برخی ولایات همجوار، در پیامی مجددا مردم را تشویق به تقویت صفوف مقاومت علیه طالبان کرده است.

آقای صالح امروز (شنبه ۷ حوت) در برگه فیسبوکش نوشته است که طرح هر مسئله ای دیگر که مقاومت را کمک نکند در این مقطع بی ربط است، و باعث انحراف در اذهان عامه و صف مقاومت می شود.

وی گفته است: «وقتی یاس مستولی است، مرتجع ها و سست عنصرها به “نمی شودها” فکر می کنند و بخاطر پیدا کردن راه گنجشکک، برای بقای فردی به صف مقاومت خورده می گیرند. رسم تاریخ همین است.»

او همچنین نوشته است: «آنسو دستگاه تحجر و ظلم بر پیکر ملت ما شلاق می زند و این سو میدان رزمیدن و نه گفتن صاف است. صاحب این میدان همانیست که تزلزل در انتخاب ندارد و متمرکز کار می کند و دشمن را نشانه می گیرد.»

لازم به ذکر است که طالبان روز گذشته (جمعه ۶ حوت) اعلام کرد که سه دستگاه امنیتی آنان اقدام به انجام یک عملیات تصفیه ای در کابل و برخی ولایات همجوار کرده اند تا این مناطق را به گفته ی آنان از وجود دزدان، اختطاف گران و عناصر شریر پاکسازی کنند.

گزارش های مردمی از برخی از این مناطق حاکی از آنست که نیروهای طالبان تلاشی خانه به خانه را گاها با توسل به زور و شکستن قفل های خانه ها آغاز کرده اند و گویا علاوه بر پیدا کردن سلاح به دنبال افراد مشخصی نیز می باشند.

بسیاری ها معتقدند که طالبان پس از چندین حمله جبهه مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود در ولایت پنچشیر و کاپیسا این تلاشی خانه به خانه را راه اندازی کرده اند.

طالبان اما این گفته ها را رد کرده و می گویند که «عملیات  تصفیه ای» آنها هیچ رنگ و بوی قومی ندارد و فقط بخاطر تدابیر امنیتی روی دست است.

بیشتر بخوانید:

واکنش طالبان به گزارش های تلاشی خانه به خانه: عملیات تصفیه ای انجام می دهیم

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا