• انتشار: 22 سپتامبر 2018
  • ساعت: 15:50
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29384
پرینت
رئیس جمهور در دیدار با جوانان

دشمن وحدت و وفاق ملی را هدف گرفته است

رئیس‌ جمهور: دشمن می‌خواهد افغانستان را به مرکز تروریزم بین‌المللی مبدل سازد و وحدت ملی و وفاق ملی را خدشه‌دار سازد و موجودیت کشور را زیر سؤال ببرد.

اشرف غنی رییس جمهور شامگاه جمعه ۳۰ سنبله در دیدار با گروهی از جوانان کابل، خطاب به آنان گفت که اجازه ندهند یک اقلیت کوچک، انتخابات را زیر سؤال ببرند.
جمعی از جوانان شهر کابل که از سه روز بدینسو در مورد مشکلات، نارسایی‌ها و کمبودهای شهر کابل بحث کرده بودند، نتایج کار خود ‌را با اشرف غنی؛ رئیس ‌جمهوری، در میان گذاشتند و آقای غنی نیز بر نقش جوانان در شناسایی و حل مسائل ملی و مشکلات تأکید کرد.

در مراسمی که به همین مناسبت در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود، جوانان نتایج کار گروهی سه روزه شان‌ را در بخش‌های مدیریت شهری، بحران آب، مردم و حکومت‌داری، مواد مخدر، حقوق شهروندی، امنیت، مهاجرت، محیط زیست و انکشاف اقتصاد شهری، به رئیس جمهور ارائه کردند.
رئیس ‌جمهوری هم از تلاش‌ها و کار گروهی آنان قدردانی کرد و گفت که شما ازحمایت کامل من برخوردارید؛ شما یک گفتمان ملی را به حیث شهرودان مسؤول ایجاد و نظریات سازنده ارائه کردید.
رئیس ‌جمهور افزود: تمام بحث‌های سازندۀ شما در قالب شش جلد کتاب جمع‌آوری و چاپ می‌شود و سهم جوانان، شهروندان و نهادهای تحصیلی در اجرای این طرح‌ها بی نهایت مهم است.
وی گفت که باید راه‌های اجرای طرح‌ها نیز جستجو شود و ظرفیت لازم دراین زمینه به‌وجود آید.
رئیس‌ جمهوری از جوانان خواست که بلند نظر باشند جهان شمول و افغانستان‌شمول فکر کنند و گفت که این کشور به صلح نیاز دارد و باید به شکل اساسی در این خصوص به اجماع برسیم.

رئیس ‌جمهور غنی مدیریت آب‌های افغانستان را یکی از مسائل عمده دانست و گفت که باید گفتمان ملی در این مورد شکل گیرد و اضافه کرد که تا شش ماه دیگر، اقدامات همه‌جانبه برای کاهش خشک‌سالی کشور عملی خواهد شد.

رئیس‌ جمهور افزود: دشمن می خواهد افغانستان را به مرکز تروریزم بین‌المللی مبدل سازد و وحدت ملی و وفاق ملی را خدشه‌دار سازد و موجودیت آن را زیر سؤال ببرد.

وی تصریح کرد که اکنون فرصت بزرگی برای ختم بحران ۴۰ ساله فراهم شده است و اگر کسانی انتخابات را زیر سؤال ببرند، آینده نسل جوان را زیر سؤال قرار می‌دهند و باید نسل جوان به این ها اجازه ندهند.
همچنین ایشان در مورد وضعیت زراعت، مهاجرت، توسعه اقتصادی، کنترل نفوس، کاهش فقر و تدابیر حکومت و نقش جوانان در این زمینه‌ها صحبت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.