• انتشار: 21 اکتبر 2017
  • ساعت: 17:17
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 25212
پرینت
وزارت حج و اوقاف تاکید کرد

دشمن با حمله به امکان مقدس در پی ایجاد تفرقه میان مردم افغانستان است

در پی وقوع دو حمله انتحاری در مسجد جامع امام زمان(ع) در غرب کابل و ولایت غور، وزارت ارشاد، حج و اوقاف و شماری از عالمان دینی از شهروندان می خواهند تا وحدت و برادری میان مذاهب را حفظ نموده و از این طریق به دشمنان اسلام و مردم افغانستان پاسخ محکم دهند.

آنان تاکید دارند دشمن در تلاش است تا با هدف قرار دادن اماکن مقدس دینی، میان مردم افغانستان تفرقه ایجاد کنند.

حمله انتحاری در مسجد جامع امام زمان(ع) در هنگام برگزاری نماز مغرب و عشا دست کم شصت کشته و ده ها زخمی بر جای گذاشت و  در حمله انتحاری دیگری در مسجد خواجه گان در ولایت غور سی و سه تن به شهادت رسیدند.  عالمان دین این حملات را خلاف ارزش های اسلامی و انسانی می دانند.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف تاکید دارد که دشمنان اسلام و انسانیت در تلاش اند تا با راه اندازی حملات انتحاری و انفجاری، میان اقوام و مذاهب موجود در کشور نفاق و تفرقه ایجاد کنند اما به این هدف شوم خود نخواهند رسید.

در همین حال، عالمان دین از مردم می خواهند تا در چنین شرایطی بیشتر از هر زمان دیگر وحدت و اخوت را حفظ نموده و شکار توطئه های دشمن نگردند.

عالمان دین از حکومت و نهاد های امنیتی نیز می خواهند تا اقدامات جدی تری برای تامین امنیت روی دست گیرند و عاملان این رویداد های خونین را بازداشت و به سزای اعمال شان برسانند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.