• انتشار: 21 جولای 2020
  • ساعت: 11:27
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46020
پرینت
داکتر محب:

دشمن با استفاده از طالبان قصد ساخت پاسگاه در امتداد خط دیورند را دارد

داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان در سفر به ولایت کنر تاکید کرد دشمن با استفاده از طالبان و دیگر گروه های تروریستی قصد ساخت پاسگاه در امتداد خط دیورند را دارد.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان، در سفرش به ولایت کنر گفت «دشمن» در تبانی با طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی می‌خواهد در امتداد خط فرضی دیورند تأسیسات و پاسگاه‌ها ایجاد کند.

مشاور امنیت ملی افزود دشمن و گروه‌های هم‌دست‌شان باید بدانند که افغانستان نه برای‌شان اجازه‌ی ساخت تأسیسات را می‌دهد و نه هم حملات راکتی‌شان را بی‌پاسخ می‌گذارد.

به نقل از اعلامیه، محب در جریان این سفر صبح امروز (سه‌شنبه، ۳۱ سرطان) با بزرگان ولسوالی‌هایی که از سوی نظامیان پاکستانی هدف حملات راکتی قرار گرفته است، دیدار و با خانواده‌های قربانیان این حملات ابراز غم‌شریکی کرده است.

مشاور امنیت ملی کشور در عین حال از طالبان خواست کشتار مردم را که بیگانگان از آن سود می‌برند، متوقف کرده و با مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان علیه دشمن مشترک مبارزه کنند.

این درحالی است که در چند روز گذشته نظامیان پاکستانی بر بخش‌هایی از ولسوالی سرکانی و شهر اسعدآباد، مرکز ولایت کنر حملات راکتی انجام دادند. همزمان با این، نظامیان پاکستان در بخش‌هایی از خط فرضی دیورند دست به ساخت تأسیسات نظامی نیز زده‌اند.

براساس معلومات منابع محلی در ولایت کنر، در نتیجه‌ی حملات راکتی نظامیان پاکستانی بر این ولایت، هشت غیرنظامی کشته و بیش از ۱۰ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

وزارت خارجه‌ به‌گونه‌ی رسمی نسبت به ادامه‌ی حملات راکتی نظامیان پاکستانی، اعتراض کرده است. همچنان براساس یک گزارش بی‌بی‌سی فارسی، دولت افغانستان از پاکستان به دلیل حملات راکتی بر بخش‌هایی از خاک افغانستان به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.