• انتشار: 11 نوامبر 2015
  • ساعت: 17:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 4240
پرینت
رئیس جمهور غنی:

دشمنان مردم افغانستان تلاش دارند تا از طریق تفرقه افکنی حکومت ننگین خود را احیا کنند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در پیامی به مردم افغانستان گفت که دشمنان مردم افغانستان سعی دارند تا با پاشیدن تخم نفاق میان مردم افغانستان حکومت ننگین خود را احیا کنند.

آقای اشرف غنی گفت دشمنان مردم افغانستان بارها تلاش کرده اند تا بتوانند حاکمیت خود را احیا کنند اما اکنون که با شکست مواجه شده اند دست به انجام جنایت های هولناک می زنند.

رئیس جمهوری کشور گفت که دشمنان افغانستان تصمیم گرفته اند تا بذر نفاق را میان مردم افغانستان انداخته تا از این رو شاید بتوانند بار دیگر حکومت ننگین خود را زنده کنند.

آقای غنی خطاب به مردم افغانستان گفت “هوشیار باشد که پیروزی ما در همدلی ماست. ما باید در برابر توطئه های دشمنان آگاه باشیم تا بتوانیم عدالت اجتماعی را تامین کنیم.”

آقای غنی در خصوص گروگانان سر بریده شده گفت که از همان ابتدای گروگان گیری در جریان امور قرار گرفته و به نیروهای امنیتی کشور برای رهایی این گروگانان هدایت داده بود.

وی افزود که در جریان آزاد سازی گروگان ها، نیروهای امنیتی کشور ۹۰ تن از هراس افکنان را به هلاکت رساندند. اما گروگان گیران بیش از ۵۶ مرتبه گروگان ها را جابجا کردند.

رئیس جمهوری کشور اما وعده سپرد که انتقام خون این هموطنان را خواهد گرفت.

وی همچنین خاطر نشان کرد که پیروزی در مقابل دشمنان و انتقام خون این هموطنان تنها از طریق کنترول احساسات امکان پذیر می باشد و نباید گذاشت که احساسات سبب شروع هرج و مرج میان مردم شود.

آقای غنی در پایان صحبت های خود گفت که تلاش حکومت وحدت ملی بر این است تا هیچ قومی خود را در کشور در معرض تبعیض و یا تفاوت احساس نکند.

لازم به ذکر است که هزاران تن از شهروندان کابل امروز چهارشنبه در اعتراض به کشته شدن هفت هموطن کشور در ولایت زابل مقابل ارگ ریاست جمهوری تجمع کردند و خواهان استعفای رهبران حکومت وحدت شدند، زیرا به باور این معترضین، حکومت وحدت ملی در تامین امنیت مردم ناکام بوده است.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.