• انتشار: 23 ژوئن 2020
  • ساعت: 11:28
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45132
پرینت
خلیلزاد حمله به کارمندان دادستانی کل را محکوم کرد

دشمنان داخلی و خارجی نمی خواهند صلح در افغانستان برقرار شود

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان گفت حمله بر کارمندان دادستانی کل نشان داد که دشمنان افغانستان نمی خواهند صلح در این کشور برقرار شود.

یک روز پس از حمله افراد ناشناس به موتر حامل کارمندان مرکز عدلی زندان بگرام و کشته شدن پنج تن، زلمی خلیل‌زاد، فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان ضمن محکوم کردن این رویداد گفت این حمله از سوی دشمنان صلح انجام شده است.

دادستانی کل کشور روز گذشته (دوشنبه، دوم سرطان) گفت پنج کارمند مرکز عدلی و توقیفگاه گرام از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شده‌اند.

فرستاده در رشته توییتی نوشت افراد کشته‌شده، روند آزادی زندانیان را تسهیل می‌کردند. او در این توییت تصریح کرده که امریکا خواستار بررسی جامع این حمله است تا عاملان آن شناسایی شود.

فرستاده گفته است: «این حمله نشان‌دهنده آن‌چه است که همه ما می‌دانیم: مخربین (داخلی و خارجی) سعی دارند تا روند را مختل و به تأخیر بیاندازند».

خلیل‌زاد تلویحاً دست داشتن طالبان در این حمله را رد کرده و گفت دولت افغانستان و طالبان هراس نکنند و برای آغاز مذاکرات تلاش کنند.

دادستانی کل کشور روز گذشته با نشر خبرنامه‌یی گفت پنج کارمند مرکز عدلی توقیف‌گاه بگرام از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شده‌اند.

طبق اعلام دادستانی کل، این رویداد حوالی ساعت ۸:۰۰ صبح روز، یک‌شنبه هفته جاری در مربوطات ولسوالی «ده‌سبز» کابل اتفاق افتاده است.

به گفته دادستانی کل، کارمندان این اداره هنگامی مورد حمله افراد مسلح قرار می‌گیرند که به سوی وظیفه در حرکت بودند.

تاکنون فرد و یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.