• انتشار: 9 نوامبر 2015
  • ساعت: 14:44
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4136
پرینت
مجلس نمایندگان:

دشمنان افغانستان با کشتن گروگان ها می خواهند تفرقه افکنی کنند

برخی از نمایندگان مجلس می گویند که خواست دشمنان کشور از کشتن ۷ باشنده ولایت غزنی، ایجاد تفرقه بین اقوام و مذاهب در کشور می باشد.

قدرت الله ذکی، عضو مجلس نمایندگان می گوید که کشته شدن این افراد –باشندگان غزنی- باعث می شود که جنگ بین اقوام و مذاهب به وقوع بپیوندد.

آقای ذکی گفت که چنین برخوردهایی از قدیم الایام خواست دشمنان وطن بوده است.

لازم به ذکر است که روز گذشته ۷ باشنده هزاره ولایت غزنی (۴ مرد و ۳ زن) در ولسوالی خاک افغان ولایت زابل کشته شدند و اجسادشان نیز در نزدیکی یک پاسگاه پولیس رها گردید.

این افراد بیش از سه ماه پیش توسط افرادی ناشناس در ولسوالی خاک افغان گروگان گرفته شده بودند. ولسوالی خاک افغان در تصرف دولت نیست.

محمد علی اخلاقی، نماینده مردم غزنی در مجلس نمایندگان گفت که حکومت باید جلوی چنین رویدادهایی را بگیرد و اجازه ندهد که چنین فجایعی تکرار شود.

آقای اخلاقی افزود “دشمنان کشور سعی دارند تا تفرقه قومی ایجاد کنند و ما نباید زود بهانه به دست آنان بدهیم.”

وی در ادامه گفت “ما در کشور مشکل قومی نداریم و وظیفه دولت است که از شهروندان خود محافظت کند.”

چمن شاه اعتمادی نماینده دیگر مردم غزنی نیز در این خصوص گفت “از سه ماه به این سو گروگانگیری در زابل آغاز شده بود؛ اما حکومت هیچ اقدام عملی و عملیاتی برای نجات گروگان ها انجام نداده است”.

آقای اعتمادی افزود که از دو هفته به این سو، برای تحقق تعهدنامه میان مردم و هیات دولت، با شورای امنیت و ریاست جمهوری تماس پیگیر صورت گرفته؛‌ اما هیچ اقدام عملی در این خصوص صورت نگرفته است.

گفتنی است که چندی پیش باشندگان ولسوالی جاغوری نیز مقابله به مثل کرده بودند و چند تن از باشندگان ولسوالی خاک افغان ولایت زابل را گروگان گرفته بودند.

اما این گروگان ها توسط ریش سفیدان، نمایندگان غزنی و ریاست امنیت ملی آزاد شدند و دولت و باشندگان ولسوالی خاک افغان نیز متعهد شده بودند که به زودی گروگان های هزاره را آزاد خواهند کرد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.