• انتشار: 4 اکتبر 2016
  • ساعت: 10:18
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13947
پرینت

دست کم ۵۶ جنگجوی داعش در ننگرهار به هلاکت رسیدند

مقامات محلی در ولایت ننگرهار می گویند در عملیات اخیر نیروهای امنیتی در این ولایت، دست کم ۵۶ جنگجوی گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیده اند.

مقامات محلی ولایت ننگرهار امروز (سه شنبه) گفتند در تازه ترین عملیات نیروهای امنیتی کشور علیه جنگجویان گروه تروریستی داعش در این ولایت، دست کم ۵۶ تن از این جنگجویان کشته شدند.

دفتر مطبوعاتی پولیس ننگرهار در خبرنامه ای نوشته است که این تعداد از جنگجویان گروه داعش در عملیات مشترکی که توسط نیروهای امنیتی در ولسوالی اچین راه اندازی شده به هلاکت رسیده اند.

خبرنامه پولیس ننگرهار می افزاید این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و نیروی زمینی انجام شد که مواضع گروه داعش را در ولسوالی اچین هدف قرار دادند.

براساس خبرنامه پولیس، چندین تروریست خارجی نیز میان کشته شدگان می باشند.

از این جنگجویان همچنین مقادیری سلاح و مهمات و همچنین مواد منفجره بدست آمده است.

گروه داعش تاکنون در این رابطه چیزی نفگته است.

ولایت ننگرهار از جمله ولایت های ناآرام در شرق کشور است که در برخی ولسوالی های دورافتاده آن، گروه داعش حضور دارد و مصروف سرباز گیری می باشد. نیروهای امنیتی و نیروهای آمریکایی در افغانستان معمولا حملاتی را علیه این گروه راه اندازی می کنند تا این گروه را از افغانستان به کل نابود سازند.

براساس گزارش های اولیه، این گروه در حدود ۳ هزار عضو در افغانستان داشت، که هم اکنون پس از رشته عملیات های مداوم علیه این گروه، گفته می شود تنها ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ عضو دارد.

«حافظ سعید» فرمانده کل گروه داعش در افغانستان نیز چندی پیش در حمله هواپیماهای بی سرنشین نیروهای آمریکایی کشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.