• انتشار: 20 ژانویه 2020
  • ساعت: 23:06
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 41024
پرینت

دست کم ۳ تن در درگیری بین معترضان و نیروهای امنیتی عراق کشته شدند

درگیری نیروهای امنیتی عراق با تظاهرکنندگان ضددولتی در بغداد دستکم سه کشته و دهها مجروح بر جای گذاشت.

مقامات عراقی به دنبال این درگیری ها که از یکشنبه شب آغاز شده بود خیابان های اصلی بغداد را مسدود کردند. نیروهای امنیتی عراق در جریان درگیری با معترضان علاوه بر تیراندازی اقدام به شلیک گاز اشک آور نیز کردند.

خشونت ها در عراق در حالی بار دیگر شدت گرفته است که از شدت این درگیری ها در جریان تنش های اخیر بین تهران و واشنگتن بر سر کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران کاسته شده بود.

فرماندهی عملیات بغداد روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که ۱۴ نفر از افسران نیروهای امنیتی عراق به دنبال پرتاب سنگ از سوی تظاهرکنندگان مصدوم شده اند.

یک مقام امنیتی عراق اعلام کرده است که دستکم ۹ نفر در جریان دور جدید اعتراض ها در بغداد بازداشت شده اند.

جنین هنیس پلاسکارت، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور عراق در واکنش به خشونت ها در این کشور با انتشار بیانیه ای از نخبگان سیاسی عراق خواست که روند اصلاحات سیاسی را دنبال کنند. وی همچنین از معترضان ضددولتی خواست که خواسته های خود را به صورت مسالمت آمیز دنبال کنند.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور عراق در بیانیه خود نوشته است: «سرکوب خشونت بار تظاهرکنندگان مسالمت جو غیرقابل تحمل است و باید به هر قیمتی متوقف شود.»

معترضان ضددولتی در شهر ناصریه در جنوب عراق نیز روز دوشنبه بزرگراه بین این شهر و استان بصره را مسدود کردند. این در حالی است که بنا به اعلام منابع پزشکی در جریان تیراندازی مردان ناشناس به معترضان در ناصریه دستکم شش نفر مجروح شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.