• انتشار: 25 آگوست 2017
  • ساعت: 20:48
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23769
پرینت

دست‌کم ۲۰ نمازگزار در کابل توسط داعش به شهادت رسیدند

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در حمله تروریستی گروه داعش بر نمازگزاران روز جمعه در منطقه قلعه نجارها-کابل ۲۰ غیر نظامی به شهادت رسیده اند.

اسماعیل کاوسی، مسئول مطبوعاتی وزارت صحت امروز جمعه ۳ سنبله بعد از وقوع حمله انتحاری گفته که در این حمله بیش از ۲۰ غیرنظامی کشته و ۴۰ زخمی به شفاخانه‌های شهر کابل منتقل شده‌اند.

در بین شهیدان، زنان و کودکان نیز شامل هستند.

نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله اما می‌گوید که در حمله انتحاری به مسجد امام زمان ۱۰ غیرنظامی و ۳ پولیس کشته و ۳۰ غیرنظامی و ۸ نظامی مجروح شدند.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

آقای دانش، در مورد چگونگی وقوع این رویداد گفته که یک انفجار کننده انتحاری در ورودی مسجد رخ ‌داده و سپس دو نفر دیگر از مهاجمان وارد مسجد شده‌اند.

به گفته آقای دانش، حمله حوالی ساعت ۱:۲۰ دقیقه به وقت محلی انجام و نیروی ویژه پس از ساعت‌ها درگیری تمام مهاجمان را از پا درآوردند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی افغانستان حمله به مسجد شیعیان در کابل را محکوم کردند. آقای غنی از عالمان دین خواسته تا صدای خود را در برابر این حملات بلند کنند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان حمله به مسجد امام زمان را نیز محکوم کرده و هدف آن را “تفرقه‌افکنی” میان مردم افغانستان خوانده است.

شاهدان رویداد می‌گویند که شماری از زنان نیز برای شرکت در نماز جمعه در طبقه دوم این مسجد حضور یافته بودند. مهاجمان شماری از نمازگزاران را به گروگان گرفته بودند.

این اولین باری نیست که گروه تروریستی داعش بر مسجد شیعیان در کشور حمله می کند. پیش از این نیز بر مسجد الزهرا، باقرالعلوم، مسجد جوادیه هرات و عزاداران در کارته سخی نیز حمله کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.