سیاستِتیتر یک

دستور طالبان به تمامی مرزها: افغان های همکار با امریکایی ها اجازه خروج از کشور ندارند

روزنامه هشت صبح سندی منتشر کرده که به موجب آن، امارت اسلامی به تمامی فرودگاه ها و بندرگاه ها دستور داده تا مانع خروج افغان های همکار با نیروهای ناتو و امریکایی از کشور شوند.

در این سند که تاریخ آن مربوط به ۲۰ روز پیش (۱۹ دلو) است که براساس هدایت معینیت ارشد امور امنیتی وزارت داخله امارت اسلامی، افغان هایی که با دعوت و خواست ناتو و امریکایی ها قصد خروج از کشور را از هر طریقی دارند، جلوگیری بعمل آید.

این مکتوب توسط «شیرمحمد شریف» رئیس عمومی پولیس سرحدی وزارت امور داخله امارت اسلامی امضا شده و برای همه مدیریت های عبور و کنترل کمیساری های مرزهای زمینی و مدیریت عبور و کنترل میدان های هوایی کشور ارسال شده است.

در همین حال، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان روز گذشته (یکشنبه ۸ حوت) در یک نشست خبری گفت که از خروج افرادی که بدون «دلیل موجه» قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند جلوگیری می شود.

آقای مجاهد در این نشست همچنین به روند عملیات تخلیه افغان های آسیب پذیر توسط نیروهای خارجی اشاره کرد و گفت به امریکایی ها گفته شده بود که آنها می توانند افرادی را که نسبت به آنها نگرانی دارند با خود ببرند اما این روند دایمی نیست.

ذبیح الله مجاهد همچنین گفت که از این پس خانم ها نیز بدون محرم شرعی اجازه مسافرت به خارج از کشور را ندارند و برای آن دسته از محصلان خانم که بورسیه های تحصیلی به دست می آورند و باید برای تحصیل به خارج از کشور بروند نیز در آینده راه حلی سنجیده می شود.

بیشتر بخوانید:

ذبیح الله مجاهد: کسی بدون «دلیل موجه» نمی تواند از افغانستان خارج شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا