• انتشار: 9 فوریه 2017
  • ساعت: 11:05
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18582
پرینت

در یک ماه گذشته ۳ نوجوان در سویدن خودکشی کرده است

در یک ماه گذشته سه پناهجوی افغانستانی در اردوگاه ها مختلف کشور سویدن به دلیل فشارهای روانی خودکشی کرده اند.

شب گذشته یک پناهجوی افغانستانی در یک اردوگاه پناهجوی خودکشی کرد و ۳ شب پیش از این نیز یکی دیگر از پناهجویان خودکشی کرده بودند. در آواخر ماه ژانویه نیز یک مهاجر دیگر خودکشی کرده بود.

یکی از پناهجویانی که در این کشور زندگی می کند، می گوید که این سه پناهنده از کشور ایران به اروپا رفته بودند و شرایط حاکم بر کشور سویدن باعث خودکشی این افراد شده است.

او می گوید این پناهجویان اکثرا به دلیل تنهایی در شرایط نامتعادل روحی به سر می‌برند و اخراج‌های اخیر و خبر توافق دولت افغانستان با دولت‌های اروپایی بر سر پناهجویان روی شرایط روحی آنها تاثیر داشته است.

سفیر افغانستان در سوئدن در بیانیه ای که به رسانه ها فرستاده، نوشت: “در میان سه جوان افغان، فقط یکی شان نخستین پاسخ رد مبنی بر تقاضای اقامت را دریافت کرده بود. در رابطه به یکی دیگر از این جوانان گفته شده که او سه مرتبه پیشتر از این دست به خودکشی هایی زد و ناکام ماند و دیگری برای چند ماه، پس از دست زدن به خودکشی و اقدام به پایین انداختن خود از پل، تحت مداوای روانی در سویدن قرار داشت و پس از مداوا دوباره به اقامتگاه برگشتانده شد. اما ظاهراً با اهانت هایی مبنی بر بیمار بودن مواجه بوده است.”

آقای حامی اضافه کرد: “ویدیو هایی هم به سفارت افغانستان فرستاده شده که نشان می دهد یکی ازینان در حالت سلامت کامل روانی قرار ندارد. مرگ دیگر شان دقیقاً یک روز پیش از انجام مصاحبه اتفاق افتاد آن هم در حالی که تازه از بازی و تفریح برگشته بود، غذا خورده، با دوستان خود صحبت داشته و نماز خود را ادا کرده است. نتایج تحقیقاتی که باید در رابطه به این مرگ ها انجام شود، در شناسایی عوامل بسیار مهم است که متاسفانه تا هنوز نتایج تحقیقات پولیس و طب عدلی به علت سپری شدن زمان کم از حوادث، در اختیار قرار ندارد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.