• انتشار: 26 فوریه 2018
  • ساعت: 16:03
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26740
پرینت

در یک شبانه روز گذشته نزدیک به ۵۰ داعشی و طالب در کشور کشته شده اند

نیروهای امنیتی ۴۷ جنگ‌جوی گروه طالبان و سه داعشی را در یک شبانه روز گذشته کشته اند. این افراد در عملیات نیروهای امنیتی در نقاط مختلف افغانستان کشته شدند.

اداره امنیت ملی افغانستان گفته است که در جریان یک شبانه روز گذشته، ۲۹ جنگ‌جوی دیگر طالبان زخمی شده و ۱۰ طالب و ۱۰ فرد مشکوک نیز از سوی نیروهای امنیتی بازداشت گردیده اند.

 

در جریان عملیات نیروهای امنیتی، ۱۸ قریه از حضور طالبان پاک‌سازی شده و یک نفر نیز از قید این گروه رها گردیده اند. امنیت ملی گفته است که یک بوری مواد انفجاری، ۲ میل سلاح، ۲۳ حلقه ماین، ۱۰۰ بوتل مشروبات الکولی و ۹۳۶ کیلوگرام مواد مخدر نیز به دست نیروهای امنیتی  افتاده است.

 

در خبرنامه امنیت ملی آمده است که نیروهای امنیتی موفق شده اند ۵ قرارگاه گروه طالبان، ۷ موتر و ۴ موترسایکل این گروه را نیز هدف قرار داده و نابود بسازند.

 

نیروهای امنیتی افغانستان در یک شبانه روز  گذشته، ۲۳ عملیات مختلف که شامل ۶ عملیات ویژه امنیت ملی، ۵ عملیات هوایی و ۱۲ عملیات مشترک می باشند، را در پانزده ولایت افغانستان انجام داده اند.

 

اداره امنیت ملی گفته است که نیروهای امنیتی در هر گوشه گروه‌های تروریستی را هدف قرار خواهند داد. روز گذشته نیز امنیت ملی از کشته شدن حدود بیست جنگ‌جوی طالبان در نقاط مختلف افغانستان خبر داده بود.

 

امنیت ملی افغانستان در حالی ادعای کشتن پنجا طالب و داعشی را دارد که این دو گروه، دو روز پیش سه حمله انتحاری در ولایت‌های هملند و کابل راه اندازی کرده و شش سرباز امنیت ملی و ارتش را کشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *