• انتشار: 4 فوریه 2020
  • ساعت: 12:06
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41416
پرینت

در ولایات هرات، غور و بادغیس ۶۵ جنگجوی طالبان به نیروهای دولتی پیوستند

شمار جنگ‌جویان تسلیم‌شده در ولایت‌های غور و هرات در چند هفته‌ی اخیر به ۴۰۰ نفر رسیده است.

قول اردوی ۲۰۷ ظفر اعلام کرد ۵۹ جنگ‌جوی گروه طالبان به نیروهای دولتی در ولایت‌های غور و هرات به نیروهای دولتی پیوسته است.

در اعلامیه‌ی این قول اردو آمده است ملا ناصر با ۲۰ تن از افرادش و ملا صلاح‌الدین با ۳۱ تن از افرادش روز گذشته در روستای «جام» ولسوالی شهرک ولایت غور و عبدالاحد با هشت تن از افرادش در ساحه‌ی «دره‌ی تخت» ولسوالی چشت شریف ولایت هرات به نیروهای دولتی تسلیم شده‌اند.

شمار جنگ‌جویان تسلیم‌شده در ولایت‌های غور و هرات در چند هفته‌ی اخیر به ۴۰۰ نفر رسیده است. به نقل از اعلامیه، در این مدت ۳۴۳ طالب در غور و ۵۷ طالب دیگر در هرات به دولت تسلیم شده‌اند.

همزمان با این، منابع امنیتی در ولایت بادغیس می‌گویند که یک فرمانده کلیدی جنگ‌جویان گروه طالبان با پنج تن از افرادش به نیروهای دولتی تسلیم شده‌اند.

نجم الدین برهانی، سخن‌گوی والی بادغیس به روزنامه اطلاعات روز گفت که این فرمانده طالبان «جان فدا» نام دارد و روز گذشته (دوشنبه، ۱۴ دلو) در این ولایت به نیروهای دولتی تسلیم شده است.

آقای برهانی همچنان گفت که این فرمانده محلی طالبان با افرادش در ساحات ولسوالی آب کمری بادغیس و بخش‌هایی از ولسوالی کشک کهنه ولایت هرات در برابر نیروهای دولتی می‌جنگیدند.

به گفته‌ی او، این فرمانده تعهد سپرده است که پس از این دست به فعالیت‌های ضدحکومتی نخواهد زد.

مسؤلان محلی بادغیس ابراز امیدواری می‌کنند که با تسلیم شدن این فرمانده طالبان، از شدت جنگ در ولسوالی آب کمری این ولایت کاسته خواهد شد.

عبدالعزیز بیگ، رییس شورای ولایتی بادغیس نیز در گفت‌وگو با روزنامه اطلاعات روز می‌گوید که برای متقاعدکردن طالبان به پیوستن به دولت، باید فشارهای نظامی در برابر آنان افزایش یابد.

هرات در غرب کشور ولایت نسبتا امن و ولایت‌های غور و بادغیس در زون غرب نیز از ولایت‌های ناامن به حساب می‌آیند که جنگ‌جویان گروه طالبان در شماری از ولسوالی‌های آنها حضور و فعالیت گسترده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.