• انتشار: 9 آوریل 2017
  • ساعت: 11:12
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 19912
پرینت

در همایش بزرگ «مزاری و وحدت ملی» در دایکندی شهروندان به همدلی دعوت شد

مراسم بزرگ و با شکوهی برای گرامیداشت از بیست و دومین سالگرد شهادت پیشوای عدالتخواهی استاد عبدالعلی مزاری شهید وحدت ملی و سی و هشتمین سالروز آغاز قیام مردم دایکندی در این ولایت برگزار شد.

در این مراسم که روز ۱۷ حمل در شهر نیلی مرکز ولایت دایکندی و با حضور حاجی محمد محقق معاون ریاست اجرایی و رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، وزرا و معینان برخی وزارت خانه ها، وکلای شورای ملی و شورای ولایتی، بزرگان، علما، اساتید، دانشجویان و اقشار مختلف جامعه برگزار شده بود، هزاران تن از شهروندان این ولایت از مناطق دور و نزدیک گرد هم آمدند.

سخنرانان این محفل پیرامون شخصیت شهید وحدت ملی به ایراد سخن پرداخته و راه رسیدن به وحدت و همدلی را الگو گرفتن از کارنامه های استاد عبدالعلی مزاری عنوان نمودند.

حاجی محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و معاون ریاست اجرایی کشور به ایراد سخن پرداخت.

معاون ریاست اجرایی تلاش ها و مبارزات رهبر شهید برای ایجاد وحدت و تامین عدالت را بهترین الگو برای نسل و جامعه امروزی بیان کرده و بر وحدت میان شهروندان و اقوام با هم برادر افغانستان تاکید کرد.

استاد محقق خاطر نشان کردند که با توجه به شرایط کشور که گروه های تروریستی در صدد ایجاد وحشت و ناامنی افغانستان است، بر اقوام افغانستان است که بیشتر از پیش بر وحدت و همدلی شان تلاش ورزند.

استاد محقق در ادامه سخنانش در مورد تاکید رهبر شهید بر سهیم شدن شهروندان در تعیین سرنوشت شان اشاره کرده و یاد آوری نمودند که مردم ما در دهه دموکراسی به سوی انتخابات رفتند و در تعیین سرنوشت شان سهم گرفتند.

انجنیر محمود بلیغ وزیر فواید عامه کشور نیز که به منظور شرکت در این مراسم به دایکندی رفته بود، در مورد پلانهای روی دست این وزارت برای ولایت دایکندی، به باشندگان این ولایت معلومات ارایه نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.