• انتشار: 24 فوریه 2020
  • ساعت: 15:07
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41889
پرینت

در هفته کاهش خشونت طالبان ولسوالی دره صوف سمنگان را ربودند

طالبان در هفته کاهش خشونت ولسوالی ولسوالی بالای دره صوف ولایت سمنگان را با خود بردند.

 منابع محلی در ولایت سمنگان می‌‎گویند محمدعلی حسنی، ولسوال ولسوالی دره صوف بالای این ولایت از سوی طالبان ربوده شده است.

محمدصدیق عزیزی، سخن‌گوی والی سمنگان با تأیید این خبر گفت آقای حسنی حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز (دوشنبه، ۵ حوت) هنگامی که از شهر مزار شریف به‌سمت وظیفه‌اش در ولسوالی دره صوف بالا در حرکت بود، توسط طالبان از ساحه‌ی «دره‌ی چبچل» ربوده شده است.

آقای عزیزی همچنان گفت طالبان یک کارمند مدیریت مبازه با جرایم جنایی ولسوالی دره صوف بالا و یک محافظ آقای حسنی را نیز با خود برده‌اند.

سخن‌گوی والی سمنگان افزود تلاش‌ها برای رهایی افراد ربوده‌شده آغاز شده است.

عزیزی تأکید کرد به بزرگان و متنفذین ولسوالی دره صوف بالا و ولسوال دره صوف پایین وظیفه سپرده شده است تا برای رهایی او با طالبان وارد مذاکره شوند.

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

ولسوال ولسوالی دره صوف بالای سمنگان در حالی ربوده شده است که هفته کاهش خشونت میان طرف‌های درگیر در جنگ افغانستان از ساعت ۱۲ جمعه شب گذشته رسما آغاز شده است.

در اولین و دومین روز کاهش خشونت نیز چندین رویداد امنیتی در ولایت‌های بلخ، پکتیا، ارزگان و قندهار گزارش شده بود.

گروه طالبان اما در روز اول کاهش خشونت گفته بود اجرای این طرح تنها در مراکز ولایات، قول اردوها و مراکز خارجی‌ها پیش بینی شده و هرگونه شلیک و حمله‌ی دیگر این گروه نباید تخطی حساب شود.

پیشتر وزارت خارجه امریکا اعلام کرده بود در صورتی که دوره کاهش خشونت در افغانستان با موفقیت به پایان برسد، توافق‌نامه امریکا و طالبان نیز در دهم حوت امضا خواهد شد.

اخیرا دونالد ترمپ، رییس‌جمهور ایالات متحده‌ی امریکا نیز گفته است که امضای توافق‌نامه با طالبان وابسته به مفید بودن اجرای طرح کاهش خشونت است و در صورتی که این طرح در کمتر از یک هفته موثر تمام شود، خودش توافق‌نامه را امضا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.