• انتشار: 7 سپتامبر 2019
  • ساعت: 13:14
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 37481
پرینت
گارنیزیون کابل از شهروندان خواست

در مراسم روز عاشورا و هفته شهید سلاح حمل نکنند

گارنیزیون کابل خود را مکلف به تأمین امنیت برگزاری این مراسم‌ها دانسته و در کنار آن همکاری مردم در جلوگیری از وقوع رویدادهای تروریستی را نیز مهم خوانده است.

فرماندهی عمومی گارنیزیون کابل از شهروندان شهر و ولسوالی‌های ولایت کابل خواسته است در تأمین امنیت مراسم روز عاشورا و تجلیل از هفته‌ی شهید با نیروهای امنیتی و دفاعی همکاری کنند.

در ابلاغیه‌ی گارنیزیون کابل که امروز (شنبه، ۱۶ سنبله) منتشر شده، گفته شده است نیروهای امنیتی و دفاعی در تأمین امن و نظم عامه، ایجاد فضای مطمیین و امنیت شهروندان به ویژه در جریان برگزاری مراسم روز عاشورا و تجلیل از هفته‌ی شهید متعهد است.

در ابلاغیه همچنان گفته شده است با در نظرداشت تهدیدات بلند امنیتی و جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی، نیاز است شهروندان با نیروهای امنیتی همکاری کنند.

در این ابلاغیه از شهروندان شهر و ولسوالی‌های کابل خواسته شده است در جریان مراسم روز عاشورا و تجلیل از هفته‌ی شهید از انتقال هر نوع سلاح و فیرهای خودسرانه خودداری کنند.

همچنان از شهروندان خواسته شده است از وسایط دولتی در کاروان‌های عزاداری هفته‌ی شهید و روز عاشورا استفاده نکرده و نیز از پوشیدن یونیفورم نیروهای امنیتی و دفاعی جلوگیری کنند.

جلوگیری از کاروان‌های وسایط در جاده‌ها یکی دیگر از خواست‌های فرماندهی عمومی گارنیزیون کابل است. گارنیزیون کابل افزوده است کاروان‌های وسایط در جاده‌ها باعث اذیت و آزار مردم شده و نظم ترافیک و امن عامه را نیز مختل می‌کند.

گارنیزیون کابل شهروندان شهر و ولسوالی‌های این ولایت را به رعایت موارد یادشده فراخوانده و همچنان گفته است: «در صورت تخطی، قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل و تیم امنیتی کابل با متخلفین برخورد جدی قانونی خواهند نمود.»

روز دوشنبه (۱۸ سنبله) مصادف است با ترور احمدشاه مسعود، قهرمان ملی کشور و روز سه‌شنبه (۱۹ سنبله) نیز مصادف است با دهم محرم‌الحرام روز عاشورا.

گارنیزیون کابل خود را مکلف به تأمین امنیت برگزاری این مراسم‌ها دانسته و در کنار آن همکاری مردم در جلوگیری از وقوع رویدادهای تروریستی را نیز مهم خوانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.