• انتشار: 1 ژانویه 2019
  • ساعت: 00:43
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31296
پرینت

در عملیات شبانۀ نیروهای کمپاین، ۶ عضو یک خانواده کشته شدند

بر اساس ادعای مطرح شده از سوی یک خانواده در ولایت پکتیا، شش عضو این خانواده در عملیات شبانۀ نیروهای “کمپاین” کشته شده اند.

به گزارش رها، یک خانواده در ولایت پکتیا، ادعا دارد که شش نفر از اعضای این خانواده در عملیات شبانۀ نیروهای «کمپاین» در این ولایت کشته شده‌اند.

این خانواده که باشندۀ ولسوالی زرمت پکتیا است، می‌گوید که در این عملیات نعیم فاروقی، بزرگ قوم که عضویت کمیتۀ شورای صلح پکتیا را نیز داشت همراه با سه پسر و دو برادرش جان باخته اند.

محب الله صمیم از ساکنان زرمت می‌گوید پدر، سه برادر و دو کاکایش را در این عملیات از دست داده است: «در حوالی ساعت ده پیش از چاشت، نیروهای کمپاین در خانه ما داخل شدند و بر شش عضو خانوادۀ ما گلوله باری کردند.»

احسان الله، از بستگان این باخته‌گان نیز گفت: «شب آمدند؛ به همکاری نیروهای امریکایی در خانه آمدند و شش عضو خانواده ما را به گلوله بستند.»

شماری از باشنده‌گان ولسوالی زرمت که برای عدالت خواهی در این باره به شهر گردیز آمده اند می‌گویند که حکومت باید این رویداد را به گونۀ جدی پیگیری کند.

ظاهر زرمتی، یکی از این باشنده‌گان زرمت گفت: «نیروهای کمپاین از ولایت خوست به زرمت آمده اند و عملیات می‌کنند. در یک ماه اخیر سه عملیات شبانه شده است که بار نخست در حدود هفت غیرنظامی کشته شدند، بار دوم – که یک هفته پیش بود – در حدود هشت غیرنظامی جان باختند و بار سوم دیشب بود که شش غیرنظامی جان باختند.»

در همین حال، عبدالولی سهی، معاون والی پکتیا کشته شدن غیرنظامیان را در این عملیات می‌پذیرد و می‌گوید که این عملیات بی‌هماهنگی با مقام ولایت انجام شده‌است: «یقینأ این کار جنایت است. هرچند اگر دشمن هم موجود باشد در عملیاتی که غیرنظامیان کشته می‌شود جرم است و ما بسیار متأسف استیم که این‌گونه عملیات بدون هماهنگی با مقام ولایت انجام می‌شود.»

اعضای این خانواده که جسدهای قربانیان را در برابر ساختمان ولایت آورده‌اند هشدار می‌دهند که اگر عاملان این رویداد گرفتار نشوند آنان این جسدها را به خاک نخواهند سپرد.

نیروهای «کمپاین» که به نیروهای ضربتی نیز مشهور اند، متشکل از نیروهای افغانستانی هستند که از سوی نیروهای امریکایی آموزش دیده‌اند و به گونۀ مشترک با نیروهای امریکایی عملیات انجام می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.