• انتشار: 4 اکتبر 2020
  • ساعت: 09:55
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49297
پرینت
غنی در پکتیکا

در صورت موفقیت مذاکرات صلح دوحه، برای طالبان در دولت زمینه کار فراهم می شود

رئیس جمهور غنی در جمع مردم پکتیکا گفت در صورتیکه مذاکرات صلح در دوحه قطر با موفقیت همراه باشد، زمینه حضور طالبان در دولت فراهم می شود.

 رییس ‌جمهور غنی در این نشست مردمی گفت در سال‌های گذشته به ولایت پکتیکا آن‌گونه که باید توجه می‌شد، توجه نشده است. آقای غنی افزود برای تأمین امینت پکتیکا، فرمانده پولیس و فرمانده لوای ارتش تبدیل می‌شوند.
رییس‌ جمهور غنی به وزارت مالیه دستور داد سه بند بزرگ آب را در ولایت پکتیکا در سند بودجه‌ سال مالی آینده شامل کند.
از سویی هم، امرالله صالح معاون اول ریاست‌ جمهوری در این نشست مردمی گفت راه «هده انگور» در پکتیکا به مسیر رسمی ترانزیت مبدل می‌شود. آقای صالح همچنان گفت برای بهبود امنیت پکتیکا توجه می‌شود. او در عین حال افزود یک ولسوالی دیگر به جمع واحدهای اداری پکتیکا اضافه می‌شود.
در همین حال، باشندگان پکتیکا با انتقاد از مسئولان محلی آنها را به کم کاری متهم کردند. آنان از هیئت عالی رتبه‌ دولتی به ریاست رییس‌ جمهور اشرف غنی خواستند برای تأمین امنیت در پکتیکا تلاش کرده و پروژه‌های انکشافی را در این ولایت تطبیق کند.
رییس‌جمهور اشرف غنی صبح روز گذشته در رأس یک هیأت بلندرتبه‌ دولتی به ولایت پکتیکا رفت. هدف از سفر او بررسی اوضاع عمومی ولایت پکتیکا اعلام شد.
او در حالی در یک نشست مردمی شرکت و سخنرانی کرد که پیشتر یک عضو شورای ولایتی و شماری از خبرنگاران گفتند که به آنها اجازه‌ حضور در نشست رییس ‌جمهور داده نشده است. به همین دلیل، افسرخان سلیمان‌خیل، یک عضو شورای ولایتی به رسم اعتراض دهانش را چسب زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.