• انتشار: 29 ژوئن 2020
  • ساعت: 21:11
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 45357
پرینت
لوی‌سارنوالی:

در شش ماه گذشته ۳۹۹ پرونده مواد مخدر بررسی شده است

سخنگوی لوی سارنوالی می گوید در شش ماه گذشته به ۳۹۹ پرونده قاچاق مواد مخدر و مسکرات رسیدگی شده است.

لوی‌سارنوالی از ثبت و بررسی ۳۹۹ پرونده قاچاق مسکرات و مواد مخدر در شش ماه گذشته خبر می‌دهد.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی‌سارنوالی (دوشنبه ۹ سرطان) گفت ۴۹۰ تن به شمول پنج خانم و یک شهروند خارجی در ارتباط با ۳۹۹ پرونده قاچاق مسکرات و مواد مخدر بازداشت شده اند.

به گفته‌ی وی در این میان ۲۲۰ پرونده‌ی آن مراحل محاکماتی خود را در شش ماه گذشته طی کرده است و محکومان در پیوند به این پرونده‌ها از ۲۰ هزار افغانی جزای نقدی تا ۳۰ سال زندان محکوم شده‌اند که در این میان ۳۵ تن از موظفان خدمات عامه، چهار زن و یک شهروند خارجی شامل‌اند.

براساس اطلاعات لوی‌سارنوالی، در پی رسیده‌گی به این قضایا، ۸۱۵.۳۵۵ کیلوگرام هیرویین، ۸۶ کیلوگرام مورفین، ۳۵۶.۰۵ کیلوگرام شیشه، ۵۴ هزار و ۲۹۸.۷۵۸ کیلوگرام چرس، ۱۰ هزار و ۱۴۵.۲۲ کیلوگرام تریاک، ۲۸ هزار و ۷۹۶ کیلوگرام بنگ‌دانه و یک هزار و ۸۸۴ کیلوگرام خشخاش، ۳۱.۹۴۷ کیلوگرام تابلیت «کا»، سه هزار و ۲۷۵ لیتر مشروب الکلی، نه هزار و ۸۲۲.۶۵۴ لیتر تیزاب و ۲۷ هزار  ۴۳۹.۴۶ کیلوگرام مواد کیمیایی جامد ضبط شده است.

لوی‌سارنوالی می‌گوید که براساس حکم محکمه، ۱۱۵ عراده موتر، ۱۷ عراده موترسایکل، ۵۷ میل سلاح مختلف‌ و ۵۸۷ سیت موبایل نیز مصادره و طبق حکم محاکم، ۱۲.۵۷۰.۱۴۶ افغانی و ۲۳۰۲۰ دالر امریکایی، نیز به حساب قطعی خزانه دولت واریز شده است.

پیش از این وزارت امور داخله اعلام کرده بود که در جریان ۱۰ سال گذشته بیش از ۳۰ هزار قاچاق‌بر مواد مخدر را در سراسر کشور بازداشت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.