• انتشار: ۱۰ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۶:۳۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1342
پرینت
فعالان جامعه مدنی:

در شبکه های اجتماعی به زنان توهین می شود

ویدا ساغر، فعال جامعه مدنی می گوید که در جامعه ما به دلیل نبود سواد کافی و فرهنگ استفاده از رسانه های اجتماعی به زنان توهین های زیادی می شود.

خانم ساغر امروز (شنبه) در برنامه “زن و زندگی” به رسانه ها گفت، امروزه زنان در فضای مجازی نمی توانند با هویت حقیقی خود ظاهر شوند.

وی بر این باور است که استفاده سوء از رسانه های اجتماعی برخاسته از تفکرات نادرست جامعه است.

جمعی از فعالان جامعه مدنی به مناسبت هفته “رسانه های اجتماعی” با موضوع زن، به فعالیت های زنان در این شبکه ها پرداختند و این فضاها را به دلیل نبودن فرهنگ درست برای زنان نامناسب بیان کردند.

این فعالان اظهار کردند که در شبکه های اجتماعی عده ای از افراد بیکار برای بانوان مزاحمت ایجاد می کنند و آنان را مورد توهین و آزار و اذیت خود قرار می دهند.

شازیه اشرفی، عضوی دیگر از جامعه مدنی نیز اضافه کرد، زمانی اگر خانمی عکسی از خود در فیس بوک یا صفحه های مجازی نشر کند، همه کاربران وی را مورد ناسزا و دشنام خود قرار می دهند.

آنان رسانه های اجتماعی و جمعی را نوعی دانشگاه خواندند که در تربیت و اموزش جامعه نقشی مهم و برجسته دارد.

لازم به ذکر است که امسال به مناسبت هفته رسانه های اجتماعی برنامه های متفاوتی از سوی نهادهای مختلف دایر شد و به دلیل برخی از مشکلات-توهین، آزار و اذیت و تفرقه افکنی- وزارت اطلاعات و فرهنگ درصدد است که رسانه های اجتماعی را قانونمند کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.