• انتشار: 5 ژانویه 2016
  • ساعت: 17:31
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5816
پرینت
وزارت داخله:

در سال جاری حدود ۳ هزار هراس افکن کشته و زخمی شده است

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله می گوید که در سال جاری ۱۷۶۶هراس افگن توسط نیروهای پولیس سرحدی کشته و ۱۱۳۱ هراس افگن دیگر را زخمی شده اند.

 

آقای صدیقی امروز در یک نشست خبری گفت که در نتیجه این عملیات ها، ۶۶۵ میل انواع مختلف اسلحه به دست نیروهای پولیس سرحدی افتاده و ۱۸۰۰ حلقه ماین مختلف النوع نیز توسط این نیروها کشف وازبین برده شده است.

وی تصریح کرد که وزارت امور داخله اقداماتی را روی دست دارد تا با راه اندازی عملیات در ولایات هلمند، کندز، و ننگرهار هراس افگنان را بیشتر از پیش سرکوب نمایند.

سخنگوی وزارت امور داخله از بازداشت ۹ هراس افگن خارجی توسط نیروهای پولیس سرحدی نیز خبر داد.

او گفت: این ۹ هراس افگن ازسوی نیروهای پولیس سرحدی با ۲ قبضه راکت انداز، ۷ میل کلاشیکوف و یک میل دهشکه در مربوطات ولایت ننگرهار باز داشت شده اند.

آقای صدیقی همچنان اضافه کرد که در یک عملیات مشترک نیروهای امنیتی در مربوطات ولایت ننگرهار ۱۵ تن اعضای گروه تروریستی داعش نیز کشته شده اند.

درهمین حال سخنگوی وزارت امورداخله با اشاره به حملات اخیر تروریستان بر کنسولگری هند در ولایت بلخ گفت که در این رویداد سه هراس افگن داخل یک باب اپارتمان شده بود و از آنجا بر کنسولگری هند و نیروهای امنیتی شلیک می کرد که در نتیجه هرسه هراس افگن به هلاکت رسید.

همچنان وی در رابطه به حمله انتحاری روز گذشته در کابل گفت که یک عراده واسطه نقلیه مملو از مواد انفجاری توسط هراس افگنان در مربوطات ناحیه پانزدهم منفجر گردید که در نتیجه آن دو فرد ملکی کشته و ۳۶ تن دیگر زخم برداشتند که ۹ تن آنها خانم بود. هویت کشته شدگان این رویداد تا هنوز تثبیت نشده است.

سخنگوی وزارت امور داخله در مورد بازداشت قاتل رئیس شورای عالی صلح ولایت سمنگان نیز گفت که نیروهای پولیس ملی عامل قتل قاری سیف الدین سعادت رئیس شورای عالی صلح این ولایت را بازداشت کرده اند.

که در تحقیقات ابتدایی پولیس قاتل به جرم خویش اعتراف کرده و می گوید که به دستور مولوی جلال والی نام نهاد هراس افگنان طالب رئیس شورای عالی را به قتل رسانده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.