• انتشار: ۱۱ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۸:۵۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 58859
پرینت

در دیدار پیشرو، بایدن از پوتین شکست می خورد

در نشست پیش رو میان روسای جمهوری روسیه و آمریکا، بایدن در مقابل همتای روسی خود پوتین به شکست مواجه خواهد شد.

جد بوبین، ستون نویس مجله دی امریکن اسپکتیتر و معاون وزیر دفاع سابق ایالات متحده گفت: «اگر هدف نشست آینده روسای جمهوری روسیه و ایالات متحده در ژنو “پیش بینی و ثبات بین دو کشورباشد”، در این صورت نشست بی مفهوم خواهد بود.»

نویسنده مقاله معتقد است که روابط بین کشورها پایدار است. رهبر آمریکا می توانست موضوع حادثه اخیر رایان ایر، را مطرح کند، اما ستون نویس مجله دی امریکن اسپکتیتر (The American Spectator) یادآور می شود، جو بایدن از این موضوع فقط سطحی عبور کرد.

به گفته وی او (بایدن)، بیش از حد قابل پیش بینی است، وی ترجیح می دهد در مورد آب و هوا، تجارت و غیره بحث کند.

بابین همچنین تأکید کرد که رئیس جمهور ایالات متحده حتی قبل از اجلاس سران به همتای روسی خود امتیاز می دهد. بایدن به ویژه  از تحریم های اعمال شده توسط سلف خود، دونالد ترامپ، علیه Nord Stream 2 چشم پوشی کرده است.

نویسنده مقاله با یادآوری حمله اخیر به آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID)، لزوم بحث در مورد مسئله امنیت در فضای مجازی در نشست جون را یادآوری کرد.

وی افزود: “دولت بایدن جدی بودن خود را نادیده گرفت و گفت که این یک اتفاق معمول در دنیای مجازی است. احتمالاً در آینده این اتفاق خواهد افتاد”.

علاوه بر این، وی رئیس جمهور آمریکا را به ارسال تجهیزات نظامی به اوکراین فراخواند. با این حال ، به گفته ناظر ، “حمایت بی دریغ” وعده داده شده از کی یف از واشنگتن تنها با کلمات آشکار می شود.

نویسنده نتیجه گرفت که همه حقایق فوق “ثبات و قابل پیش بینی بودن روابط بین روسیه و ایالات متحده را ثابت می کند. به نظر وی ، مسکو هر آنچه از واشنگتن می گیرد می گیرد و هیچ چیز برای آن نمی دهد. و همین انتظار را باید از نشست آینده در ژنو داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.