• انتشار: ۲۶ قوس ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۶:۰۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5206
پرینت

در ده روز ۱۳۰ تُن مواد مخدر کشف شده است

 معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله کشور اعلام کرده است که ماموران مبارزه با مواد مخدر، در ده روز اخیر نزدیک به ۱۳۰ تن انواع مختلف مواد مخدر را کشف و ضبط کرده است. دو قاچاقبر مواد مخدر نیز بازداشت شدند.

این اداره با انتشار خبرنامه ای گفته است که این مقدار مواد مخدر در ولایات مختلف افغانستان به دست آمده است.

در خبرنامه آمده است که در عملیات سه روز پیش پولیس مبارزه با مواد مخدر یک موتر نوع هینو حامل مواد مخدر شناسایی و متوقف شد که در این موتر ۵۷۱ کیلوگرام تریاک به شکل ماهرانه جاسازی شده بود.

این مقدار تریاک در سقف این موتر جاسازی شده بود و قاچاقبران مواد مخدر قصد داشتند آنرا از بدخشان به ولایت بامیان و از انجا به ولایات غربی کشور انتقال دهند.

معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله گفته است که پولیس دو تن را به اتهام قاچاق این مواد بازداشت و برای تحقیقات به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر منتقل داده اند.

یک روز پس از این رویداد، نزدیک به ۶.۵ کیلوگرام هیروئین از یک موتر مسافربری نوع ۳۰۳ در ولایت زابل کشف و ضبط شد.

در خبرنامه آمده است که قاچاقچبران مواد مخدر می خواستند این مقدار مواد مخدر را به ایران انتقال دهند، یک تن در پیوند به حمل این مواد از سوی پولیس مبارزه با مواد دستگیر شده است.

پیشتر، اداره مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل گفته بود که کشت خشخاش در افغانستان در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد کاهش یافته است.

کاهش این مقدار کشت خشخاش از سال ۲۰۰۹ به این سو بی‌سابقه خوانده شده و همزمان گفته شده بود که تولید تریاک در افغانستان نیز ۴۸ درصد حدود ۳۳۰۰ تن کاهش یافته است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.