• انتشار: 15 دسامبر 2019
  • ساعت: 10:48
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39980
پرینت

در درگیری پیش آمده برای دستگیری قیصاری ۲ پلیس زخمی شد

مقام های امنیتی می گویند، عملیات بازداشت نظام الدین قیصاری در بلخ همچنان ادامه دارد و در درگیری اتفاق افتاده دو پولیس زخمی شده اند.

عادل شاه عادل، سخنگوی فرماندهی پولیس بلخ گفت: “پس از آن‌که شکایت های مردم علیه نظام الدین قیصاری افزایش یافت، نیروهای پولیس در هماهنگی نیروهای ارتش و امنیت ملی و حکم محکمه، نیمه‌های شنبه‌شب اقدام به بازداشت و تلاشی خانه نظام الدین قیصاری کردند”.

عادل افزود، پس از این اقدام  نیروهای امنیتی افراد وابسته به او به نیروهای امنیتی شلیک کرده و درگیری در اطراف خانه نظام‌الدین قیصاری در منطقه عزیزآباد، از مربوطات ناحیه پنجم شهر مزارشریف تا کنون به صورت پراکنده جریان دارد.

سخنگوی فرماندهی پولیس بلخ تاکید کرد، افرادی که به دور نظام الدین قیصاری جمع شده اند، همه مجرمان متکرر، دزد و قاتل اند و نیروهای ملی دفاعی و امنیتی مستقر در بلخ مصمم اند تا حکم قانون را عملی نموده، قیصاری و افرادش را به زودترین وقت بازداشت کنند.

این در حالی است که پیش از این مروه امینی، معاون سخنگوی وزارت داخله به خبرنامه گفته بود بر مبنای شکایات رسیده به وزارت داخله، نظام الدین قیصاری به آزار و اذیت مردم، قلدری و در کنار آن داشتن افراد مسلح غیرمسوول متهم است و وزارت داخله در حال بررسی شکایت های رسیده از سوی مردم می باشد.

نظام الدین قیصاری، فرمانده نیروهای محلی ۱۱ سرطان سال گذشته پس از مشاجره و درگیری مسلحانه در فاریاب بازداشت و به کابل انتقال داده شد و پس از حدود شش ماه بازداشت، در تاریخ هشت ماه جدی سال گذشته آزاد گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.