• انتشار: 9 ژانویه 2020
  • ساعت: 14:01
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40732
پرینت

در حمله هوایی در هرات یک فرمانده انشعابی طالبان و تعدادی از همراهان وی کشته شدند

در این رویداد ملا ننگیالی، از فرماندهان شاخه انشعانی طالبان به رهبری ملارسول همراه با ۱۵ جنگجوی تحت فرمانش کشته شده‌اند.

یک منبع محلی ولایت هرات تائید می‌کند در حمله هواپیماهای بدون سرنشین نیروهای خارجی در ولسوالی زیرکوه این ولایت یک فرمانده انشعابی گروه طالبان همراه با ۱۵ نفر از افرادش کشته شده‌اند.

این رویداد روز گذشته (۱۸ جدی/دی) رخ داده است.

این منبع که نخواست نامی از او برده شود گفت در این رویداد ملا ننگیالی، از فرماندهان شاخه انشعانی طالبان به رهبری ملارسول همراه با ۱۵ جنگجوی تحت فرمانش کشته شده‌اند.

رسانه‌های محلی شمار کشته‌ها را بیشتر از این گزارش کرده‌ و گفته‌اند در این رویداد شماری از غیرنظامیان نیز کشته و زخمی شده‌اند، اما منابع محلی تاکنون این گزارش‌ها را تایید نکرده‌اند.

گفته می‌شود این فرمانده شاخه انشعابی گروه طالبان بارها با نیروهای ملاصمد یکی از فرماندهان گروه اصلی طالبان در شیندند وارد درگیری‌های سنگین شده بود.

در همین حال نیروهای آمریکایی در افغانستان از راه اندازی یک حمله هوایی دفاعی به درخواست نیروهای امنیتی افغان، در ولسوالی شیندند خبر داده‎اند.

این رویداد در ۵ کیلومتری مرکز ولسوالی زیرکوه رخ داده است.

زیرکوه تاچندی قبل یکی از روستاهای متعلق به ولسوالی شیندند ولایت هرات بود، اما اخیرا از این منطقه جدا و به یک ولسوالی مستقل تبدیل شده است.

شیندند در ۱۲۰ کیلومتری جنوب هرات موقعیت دارد و از مناطق نسبتا ناآرم ولایت هرات محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.