• انتشار: 20 می 2020
  • ساعت: 11:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44460
پرینت

در حمله طالبانن ۱۵ نیروی خیزش مردمی در تخار کشته و زخمی شدند

خلیل اسیر، سخن‌گوی فرماندهی پولیس تخار گفت در حمله ناوقت شب گذشته (سه‌شنبه، ۳۰ ثور) در روستای «لاله‌گذر» ولسوالی خواجه بهاوالدین این ولایت پانزده نیروی خیزش مردمی کشته و زخمی شدند.

 مسئولان امنیتی در ولایت تخار تأیید کردند نُه عضو نیروهای خیزش مردمی در حمله‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان بر پاسگاه‌های این نیروها در ولسوالی خواجه بهاوالدین این ولایت کشته شده‌اند.

خلیل اسیر، سخن‌گوی فرماندهی پولیس تخار گفت این حمله ناوقت شب گذشته (سه‌شنبه، ۳۰ ثور) در روستای «لاله‌گذر» ولسوالی خواجه بهاوالدین صورت گرفته است.

به گفته‌ی آقای اسیر، شش نفر دیگر از نیروهای خیزش مردمی نیز در درگیری‌ها در این حمله‌ی طالبان زخمی شده‌اند.

او گفت این حمله بر پاسگاه‌های نیروهای خیزش مردمی تحت رهبری «ملک‌احمد تاتار» صورت گرفته که پس از یک ساعت درگیری دفع شده است.

آقای اسیر افزود به جنگ‌جویان طالبان نیز در جریان درگیری‌ها تلفاتی وارد شده، اما رقم دقیق آن تاکنون مشخص نیست.

این گروه تاکنون در این مورد اظهارنظری نکرده است.

این حمله‌ی طالبان در حالی بر پاسگاه‌های نیروهای خیزش مردمی تحت فرماندهی ملک‌احمد تاتار صورت می‌گیرد که دو روز پیش (دوشنبه، ۲۹ ثور) نیروهای تحت فرماندهی او در یک کمین جنگ‌جویان طالبان در ولسوالی ینگی‌قلعه، برخوردند. در این رویداد هفت عضو این نیروها کشته و دو عضو دیگرشان زخمی شدند.

همچنان حوالی ساعت ۱۲:۰۰ دوشبنه‌شب، در نتیجه‌ی یک حمله‌ی دیگر جنگ‌جویان طالبان در ولسوالی بهارک، شش عضو دیگر نیروهای خیزش مردمی کشته شدند.

ولایت تخار در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن می‌باشد که جنگ‌جویان گروه طالبان در شماری از ولسوالی‌های این ولایت از جمله خواجه بهاوالدین حضور و فعالیت گسترده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.